Баранова звернулася до Київського районного суду м. Харкова із заявою про визнання її чоловіка Баранова недієздатним, оскільки він тяжко хворіє (страждає на психічний розлад) і перебуває на лікуванні в психіатричній лікарні міста. Заявник просила призначити судово-психіатричну експертизу.
Що таке забезпечення доказів? Складіть відповідну ухвалу суду.
Додаткові питання
Чи існують у законі вимоги до змісту заяви про забезпечення доказів та які дії суду, якщо заява таким вимогам не відповідає?
Який порядок розгляду заяви про забезпечення доказів?
З яких підстав допустиме обов’язкове призначення
експертизи та які наслідки ухилення від участі в експертизі?
Які особливості призначення комісійної, комплексної, додаткової і повторної експертиз?
Романов звернувся до Фрунзенського районного суду м. Харкова з позовом до Євсеєвої про стягнення суми за договором позики. У ході попереднього судового засідання відповідачка позов не визнала, пояснивши, що борг позивачу віддала, однак боргову розписку від нього забула забрати, однак факт повернення позики можуть підтвердити свідки, які проживають в Київському районі м. Харкова, отже, їх можна допитати в порядку судового доручення. З огляду на це вона просила суд доручити Київському районному суду міста допитати вказаних свідків на підтвердження її доводів. Які дії суду та які умови направлення судового доручення? Складіть відповідну ухвалу. Додаткове питання Який порядок виконання судового доручення?
Скориков звернувся до суду з позовом до Петрової про відшкодування матеріальної шкоди в розмірі 2300 грн, завданої її малолітнім сином. Позивач зазначав, що син відповідачки безпричинно вдарив його через те, що він зробив йому зауваження за недостойне поводження в трамваї, унаслідок удару позивач упав та пошкодив дорогі часи, шкіряну куртку. У ході проведення попереднього судового засідання відповідачка, незважаючи на те, що позивач не надав доказів щодо розміру завданої йому шкоди, повністю визнала позов. Які дії суду? Складіть відповідне рішення суду. Додаткові питання Які судові рішення суд може ухвалити в попередньому судовому засіданні? Чи є відмінність між змістовною частиною рішення суду, ухваленого в попередньому судовому засіданні, від такого ж рішення, ухваленого в ході судового розгляду справи? Ефімова О.Л. звернулась до Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області з позовом до Ефімов П.П.про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини на період навчання. Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є рідною донькою відповідача. Після розлучення батьків, Ефімова О.Л. проживає разом із матір’ю, перебуває на її утриманні. З 1-го вересня 2016 року позивач являється студенткою Донецького національного університету ім. Василя Стуса, навчається на денній формі за контрактом. Позивач не має ніяких засобів для існування, у зв’язку із чим потребує додаткової матеріальної підтримки, що послужило підставою для звернення до суду. Ухвалою суду від 18.09.2018 року відкрито спрощене позовне провадження без виклику учасників у даній справі. Відповідачу визначено п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву. Згідно поштового повідомлення, 30.09.2018 року відповідач отримав копії ухвали та позовної заяви з додатками, проте у встановлений судом строк відзив на позовну заяву та клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не подав, тому суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними матеріалами.
Вирішить справу по суті.
Назвіть строк на апеляційне оскарження?
Назвіть порядок апеляційного оскарження?
позивач звернулася до суду з позовом до відповідача та просила стягнути з відповідача на її користь на утримання доньки Лукша П.Д., аліменти в розмірі 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно із дня пред'явлення цього позову і до досягнення дитиною повноліття.
В обґрунтування позову зазначено, що 17.01.2015 року між сторонами укладено шлюб, від якого народились Лукша П.Д., В травні 2016 року стосунки між подружжям погіршились та поступово зійшли нанівець, наразі сторони проживають окремо, дитина проживає з позивачем та перебуває на її повному утриманні. Батько дитини матеріальної допомоги не надає, вихованням дитини не займається, не дивлячись на її неодноразові прохання про допомогу.
Вирішить справу по суті
Назвіть термін оскарження рішення?
Позивач звернувся до суду із позовною заявою до Коптев А.Р. про усунення перешкод в користуванні майном в якій посилається на те, що він є власником домоволодіння м. Дніпро, вул. Грушка буді. В обґрунтування свого позову зазначає, що належному йому домоволодінні з 02.02.2001р. зареєстрований (прописаний) Коптев А.Р. Коптев А.Р. йому підтвердив, що зареєстрований в його домоволодінні, надав копію свого паспорту з відміткою про реєстрацію місця проживання та пообіцяв самостійно знятися з реєстрації. Але до сих пір добровільно не знявся з реєстрації, він продовжує мати право користуватися належним позивачу на праві приватної власності домоволодінням шляхом збереження реєстрації за вищевказаною адресою, чим порушує право позивача користування та розпорядження своєю власністю на свій розсуд. Фактично Коптев А.Р. не проживає за місцем реєстрації. Перебування Коптев А.Р. протягом тривалого часу на реєстраційному обліку за адресою належного позивачу житла перешкоджає йому користуватись своїм майном на свій розсуд та завдає збитків, оскільки нарахування платежів за певні комунальні послуги здійснюється з розрахунку кількості зареєстрованих осіб, що обмежує гарантоване Конституцією та законами України моє право власності. Ухвалою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 16 січня 2019р. позовна заява прийнята до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін. У судове засідання позивач не з'явився, його представник надав суду заяву про розгляд справи без участі позивача та його представника. Позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.Відповідач у судове засідання не з'явився, однак, через канцелярію суду, надав заяву про визнання позову та просив розглянути справу без його участі.
Вирішить справу по суті
Назвіть умови апеляційного оскарження?
До якого суду подається апеляційна скарга?
Позивач звернулася в суд з позовом. В позові посилаються на те, що квартира м. Дніпро вул. Пелиха буд 56 була придбана її батьками в 1997 році. Дана квартира є спільною сумісною власністю подружжя. 08.01.2012 року померла мати позивача та відповідача, який є рідним її братом. Батько сторін у встановлений законом строк звернувся до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті дружини. Відповідач відмовився від своєї частки у спадщині на користь батька. 13.12.2012 року Сьомою Дніпропетровською державною нотаріальною конторою батьку сторін було видано свідоцтво про право власності на 1/2 частину зазначеної квартири та свідоцтво про право на спадщину за законом на 1/2 частину квартири. 07.05.2013 року батько сторін помер. За життя батько не зареєстрував зазначені свідоцтва у відповідних реєстраційних державних органах на своє імя. Після смерті батька позивач звернулась до Четвертої Дніпропетровської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті батька на спірну квартиру, але постановою від 08.02.2014 року нотаріус відмовила у звязку з тим, що право власності на квартиру не було зареєстровано за батьком та право власності на квартиру у батька не виникло. Позивач вважає, що фактично звернувшись до нотаріальної контори у встановлений строк, вона заявила про прийняття спадщини після смерті батька, тому просить визнати за нею право власності в порядку спадкування після смерті батька на квартиру м. Дніпро вул. Пелиха буд 56.
Вирішить справу по суті.
Яким шляхом може бути оскаржено рішення?
Строк подання апеляційної скарги.
Позивач звернулась в суд з вказаним позовом. В позові посилається на те, що вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. На даний час шлюб між ними розірвано. Від шлюбу з відповідачем вона має трьох дітей. Рішенням Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 01.11.2016 року з Тишко Р.О. на її користь стягнуто аліменти на утримання неповнолітніх дітей у розмірі 1/3 частини заробітку (доходу) щомісячно. Відповідно до розрахунку боргу за виконавчим листом у відповідача Тишко Р.О. склалася заборгованість за 2016 рік 7951,20 грн. Зважаючи на те, що відповідач рішення суду не виконує, від своїх батьківських обовязків ухиляється позивач вважає, що з відповідача на її користь необхідно стягнути неустойку (пеню) за прострочення сплати аліментів в розмірі 29021,15 грн. по заборгованості за період 2016 року 7951,00 грн., за несплату аліментів за 2016 рік нараховується пеня за період з 01 вересня 2016 року по 01 вересня 2017 року 365 днів. Позивач просить суд стягнути з Тишко Р.О. на її користь заборгованість по аліментам (за період з 01.09.2016 року по 31.12.2016 року) в сумі 7951,20 грн. та неустойку (пеню) за прострочення сплати аліментів в розмірі 29021,15 грн. з 01 вересня 2016 року по 01 вересня 2017 року.
Вирішіть справу по суті.
У січні 2018 року позивач Липко Н.О. звернувся до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська із зазначеним позовом.
В обґрунтування позову посилається на те, він є власником квартири № 64, яка знаходиться за адресою м. Дніпро, вул. Д. Нечая, 6.31. 11 листопада 2006 року дочка позивача Липко М.А. уклала шлюб з Кондратенко А.О., та на її прохання позивач зареєстрував відповідача за даною адресою. 03 жовтня 2017 року шлюб між донькою позивача та відповідачем розірвано. Відповідач більше року не проживає за вказаною адресою та не приймає участі в утриманні квартири, що створю позивачу фінансові проблеми у вигляді нарахування плати за комунальні послуги на відповідача як особу, що є зареєстрованою у квартирі. Добровільно знятися з реєстрації відповідач відмовляється. З огляду на зазначене, з урахуванням вимог уточненої позовної заяви, позивач просить суд визнати Кондратенко А.О. таким, що втратив право користування житловим приміщенням - квартирою № 64, яка знаходиться за адресою м. Дніпро, вул. Д. Нечая, 6.31. Стягнути з відповідача судові витрати.
Вирішити справу по суті
В якому випадку строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений?
Заочним рішенням Луцького міськрайонного суду від 21 грудня 2010 року, ухваленому у справі, позовні вимоги Ігнатенко М.А. задоволені частково. Головний юрисконсульт у Західному регіоні Козловський В.Г. звернувся до суду із заявою про перегляд заочного рішення, посилаючись на те, що відповідач не був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, що позбавило його права на захист. Вважає, що справу було розглянуто поверхнево, до справи не було залучено вигодо набувача Луцьку філію АТ «Укрінбанк. а тому дане рішення підлягає скасуванню. Представник позивача в судовому засіданні просив відмовити в задоволенні заяви так як відповідач був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи. Вважає, що рішення є обґрунтованим та обєктивним. Просить відмовити в задоволенні заяви. Представники відповідача в судовому засіданні заяву підтримали з підстав в ній викладених, просили задоволити.
Чи правомірні дії суду?
В якому випадку скасовується ухвала про перегляд заочного розгляду справи?
Хто має право просити суд відмовити в задоволенні заяви.
Заочним рішенням Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 21 грудня 2018 року було частково задоволено позовні вимоги Кулик Е.Д. Визнано за Кулик Е.Д. право власності на 2/3 частини квартири загальною площею 68,1 кв.м., житловою площею 42,3 кв.м., яка складається з: 1 - коридор, 2 - житлова, 3 - житлова, 4 - житлова, 5 - кладова, 6 - кухня, 7 - ванна, 8 - туалет, 9 - кладова, І - балкон, II - лоджія. Стягнуто з Кулик Е.Д судовий збір в сумі 2 017 грн. 69 коп. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Відповідач Лобов
А.А.подав апеляційну скаргу на вказане заочне рішення суду від 21 грудня 2018 року.
Однак, відповідач Лобов А.А звернувся з апеляційною скаргою на заочне рішення Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 21 грудня 2018 року без дотримання порядку перегляду заочного рішення, заяви про перегляд вказаного заочного рішення суду від 21 грудня 2018 року відповідач Лобов А.А не подавав. Вказані обставини свідчать про передчасне подання відповідачем апеляційної скарги на вказане заочне рішення суду від 21 грудня 2018 року без звернення до суду першої інстанції із заявою про перегляд цього заочного рішення.
Назвіть порядок надання та строк апеляційної скарги на заочне рішення?
В якому випадку справа розглядається заочно?
Порядок розгляду заяви про перегляд заочного рішення.
Кравцова 21.02.2009 р. звернулася до Київського районого суду з позовом до Чижова та Київського райвиконкому м. Харкова про визнання ордеру недійсним та виселення. Позивач зазначала, що її сім’ я, яка складається з чотирьох осіб, проживає в кімнаті 20,3 кв.м. трикімнатної комунальної квартири № 3 по вул. Сумській, 58 м. Харкова. Кімнату площею 15,6 кв.м., яка вивільнилась у зв’язку зі смертю наймача, виконком виділив двірнику ЖКС Чижову, а не їй, чим порушив її житлові права.
Які дії повинен вчинити суддя при підготовці справи до судового розгляду? Які факти має довести позивач, а які - відповідачі? Складіть ухвалу про призначення справи до судового розгляду.
Додаткові питання
У який строк справа має бути призначена до розгляду? Який існує порядок направлення судових повісток?
Чи може позивач в попередньому судовому засіданні відмовитися від позову? Якщо так, то які дії суду і який процесуальний документ постановляється?
При розгляді цивільної справи за позовом Петрова до Тихонової про визнання договору довічного утримання недійсним представник позивача Осипова та свідок зі сторони позивача Олецька, яка вже була допитана, вели себе таким чином, що головуючий у справі постійно робив їм зауваження, відносно Осипової постановив ухвалу про попередження та видалив її із зали судового засідання. Унаслідок цього позивач Петров заявив судді відвід із тих підстав, що суддя прямо чи опосередковано заінтересований в розгляді справи, оскільки позбавив його правової допомоги.
Які обов ’язки головуючого та осіб, які беруть участь у справі, в судовому засіданні? Складіть ухвали про видалення Осипової із зали судового засідання та про розгляд заяви Петрова про відвід судді.
Які існують заходи процесуального примусу та порядок їх застосування?
Які можливі заходи процесуального примусу відносно прокурора, адвоката?
Полякова була звільнена з посади двірника ЖКС-118 м. Харкова за власним бажанням. Вивільнити двокімнатну службову квартиру по вул. Ак. Павлова вона відмовилася. Московська районна адміністрація м. Харкова пред’явила до суду позов про її виселення з квартири без надання іншого житлового приміщення. При розгляді справи відповідачка стверджувала, що спірна квартира не є службовою, а відповідного рішення ви¬конкому про визнання спірної квартири службовою позивач суду не надав, тому вона заявила клопотання про витребування зазначеного рішення. Як повинен діяти суд? Складіть відповідну ухвалу про задоволення клопотання. Додаткові питання Який існує порядок подання та витребування доказів? Які існують засоби доказування?
Томашко звернулася до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовом до Томашка про розірвання шлюбу. Справа двічі призначалася до розгляду, сторони давали свої пояснення, однак суд відклав розгляд справи і призначив їм строк для примирення. У чергове судове засідання позивачка не з’явилася без поважних причин, але відповідач з’явився і наполягав на ухваленні рішення про розірвання шлюбу, заявляючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та обов’язки сторін. Поряд із цим примирення сторін не відбулось.
Як повинен діяти суд? Складіть відповідний процесуальний документ.
Додаткові питання
Яким могло бути судове рішення, якщо б у судове засідання без поважних причин не з ’явився відповідач?
Які в ЦПК України існують підстави для відкладення судового розгляду та оголошення перерви в розгляді справи?
Ковальов працював водієм АТП-2234. Наказом по АТП від 10.03.2010 р. його звільнено за власним бажанням, однак розрахунок при звільненні з ним не провели, тому Ковальов звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з відповідача 1280 грн заборгованості по заробітній платі. Після видачі судового наказу АТП-2234 подало заяву про його скасування, посилаючись на те, що Ковальов був прийнятий на роботу без трудової книжки і два роки працював без неї. З огляду на зазначене позивач вважає, що не повинен нічого виплачувати водію Ковальову.
Складіть судовий наказ. Чи є підстави для скасування судового наказу за заявою АТП? Складіть відповідну ухвалу.
Додаткові питання
Чим судовий наказ відрізняється від судового рішення?
Які загальні положення ЦПК України застосовуються в наказному провадженні, а які не застосовуються?
Чи є підстави для постановлення окремої ухвали відносно керівництва АТП?
Іванов звернувся до суду з позовом до АТП-2312 про відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої ДТП. У ході розгляду справи представник відповідача пояснила, що підприємство вини не визнає, відносно водія АТП Петрова розглядається кримінальна справа. У зв’язку з наведеним вона просила зупинити провадження у справі до набрання законної сили рішення суду в кримінальній справі.
Чи є підстави для зупинення провадження у справі? Складіть відповідний процесуальний документ.
Додаткові питання
Які існують підстави для зупинення провадження у
справі?
На які строки провадження у справі зупиняється?
Який порядок апеляційного оскарження ухвал суду?
Сироштан звернувся до суду з позовом до Іванченка та Кравченка про визнання договору купівлі-продажу будинку недійсним як укладеного шляхом обману.
Позивач зазначав, що в порядку спадкування, після смерті батьків, став власником будинку № 2 по вул. Ільїнській у м. Харкові. До нього 10.01.2012 р. звернувся Кравченко, який за дорученням представляв інтереси Іванченка, із пропозицією купити будинок. У той же день у нотаріальній конторі був посвідчений договір купівлі-продажу будинку за 27200 грн.
Незважаючи на те, що в договорі зафіксовано факт одержання ним грошей за проданий будинок, у дійсності ніяких грошей він не отримав, оскільки Кравченко пообіцяв передати гроші після посвідчення угоди та повної оплати ним комунальних боргів. Проте свого зобов’язання відповідач не виконав.
Кравченко в судовому засіданні не заперечував, що гроші за куплений будинок не передавав через те, що гроші в нього вкрали.
Іванченко, у свою чергу, проти позову заперечував, посилаючись на те, що є добросовісним набувачем, усі умови договору виконав, гроші передав, про що прямо зазначено в договорі.
Складіть рішення суду по справі.
Додаткові питання
Які вимоги пред’являються до судового рішення?
Які існують можливості усунення неповноти судового рішення?
Науменко звернулася до Московського районного суду м. Харкова з позовом до Пономаренко Олени про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок залиття квартири.
Позивачка зазначала, що є власницею квартири № 31 по вул. Гарібальді, 1 у м. Харкові. З вини відповідачки, яка є власницею квартири № 34 у цьому ж будинку поверхом вище,
р. помешкання Науменко було залите водою. Факт залиття, причина та вина відповідачки зазначені в актах КЖЕП. Унаслідок залиття квартири Науменко спричинена матеріальна шкода в розмірі 5068 грн. З урахуванням уточнених позовних вимог та проведеної судової будівельно-технічної експертизи по¬зивачка просила стягнути з відповідачки матеріальну шкоду в розмірі 7198 грн, понесені судові витрати. Крім того, просила стягнути 1000 грн для відшкодування моральної шкоди.
Ухвалою суду від 11.12.2011 р. задоволено клопотання відповідачки Пономаренко і у якості другого відповідача до участі у справі притягнуто Горєлого Костянтина, проти чого позивачка не заперечувала. Разом із тим позивачка просила стягнути шкоду з відповідачки Пономаренко.
У судовому засіданні суду першої інстанції позивачка позов підтримала, відповідач Пономаренко позов не визнала, вказуючи на те, що шкоди позивачці не спричиняла, а залив її квартиру знайомий брата Горєлий, який тимчасово проживав в її власній квартирі. Відповідач Горєлий Костянтин позов визнав у частині відшкодування матеріальної шкоди, пояснивши, що дійсно залиття квартири позивачки відбулося з його вини, не визнав заявлений позов про відшкодування моральної шкоди.
Рішенням Московського районного суду м. Харкова від
р. позов задоволений частково. Суд стягнув на користь позивачки солідарно з Пономаренко Олени та Горєлого Костянтина матеріальну і моральну шкоду в заявлених розмірах та судові витрати.
В апеляційній скарзі Пономаренко просить рішення суду скасувати, постановити нове рішення, яким стягнути спри¬чинену позивачці шкоду лише з відповідача Горєлого через недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд вважав встановленими, невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм матеріального і процесуального права.
При цьому вказується, що районний суд: не врахував того факту, що шкода може бути стягнута лише з винної особи, яка безпосередньо її завдала, тобто з Горєлого, який свою вину визнав; вона у власній квартирі не проживає та не заливала квартиру позивачки; Горєлий не є членом її сім’ї; суд не довів, що шкода була спричинена їх спільними умисними діями; позивачка вимог до Горєлого не заявляла.
Складіть апеляційну скаргу.
Додаткові питання
Хто має право на апеляційне оскарження судових рішень та який порядок подання апеляційної скарги?
Чи має право на подання апеляційної скарги прокурор, який не брав участі в суді першої інстанції?
Що таке межі розгляду справи апеляційним судом?
У грудні 2011 р. Шевченко, суддя у відставці, звернувся до суду з позовом, в якому просив зобов’ язати відповідача ВАТ “Харківгаз” здійснити перерахунок комунальних платежів за користування скрапленим газом, посилаючись на те, що має пільги по сплаті за вказані послуги згідно із Законом України “Про статус суддів”, що неодноразово підтверджено Рішеннями Конституційного Суду України. Однак відповідач не визнає за ним такого права і нараховує за послуги та вимагає стовідсоткової оплати. Крім того, позивач просить відшкодувати завдану йому такими неправомірними діями відповідача моральну шкоду.
Ухвалою Зміївського районного суду Харківської обл. від 16.12.2011 р. у відкритті провадження за позовом Шевченка відмовлено з підстав, передбачених п. 1 ст. 205 ЦПК України, оскільки суд вважав, що спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки суддя та відповідач є суб’єктами владних повноважень.
В апеляційній скарзі Шевченко просить ухвалу суду скасувати як постановлену з порушенням норм ЦПК України та зобов’язати суд розглянути справу по суті, оскільки вважає, що його спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Складіть апеляційну скаргу.
Додаткові питання
Який порядок оскарження та подання апеляційної скарги на ухвалу суду?
Чи всі ухвали суду першої інстанції в силу ст. 129 (п.8) Конституції України можуть бути оскаржені в апеляційному порядку?
Районний суд розглянув цивільну справу за позовом Петрова до ВАТ “Автолюбитель” про поновлення на роботі, стягнення зарплати та відшкодування моральної шкоди. Рішен¬ням суду від 24.06.2010 р. позов задоволено в повному обсязі. Голова правління ВАТ 23.07.2010 р. подав апеляційну скаргу на рішення суду, одночасно просив поновити строк на апеляційне оскарження рішення суду, посилаючись на те, що суд після роз¬гляду справи ухвалив лише вступну та резолютивну частини, а повний текст судового рішення їм не направив.
Складіть відповідний процесуальний документ за кло¬потанням відповідача.
Додаткові питання
Який суд, першої чи апеляційної інстанцій, повинен розглянути зазначене клопотання? Який процесуальний порядок розгляду цієї заяви?
Як повинен поступити суд в разі подання апеляційної скарги з пропуском строку на оскарження судового рішення без заявлення клопотання про поновлення строку?
Районний суд розглянув цивільну справу за позовом Тимченка до Ларіонова про стягнення суми за договором позики та відшкодування моральної шкоди. Рішенням суду від р. позов задоволений в повному обсязі. В апеляційній скарзі представник відповідача Кравченко просить рішення суду скасувати і відмовити в позові, посилаючись на те, що відповідач борг віддав, а права на відшкодування моральної шкоди в договірних правовідносинах позивач не має, оскільки це не було обумовлено договором. Однак не надав копію апеляційної скарги позивачу та склав скаргу російською, а не державною мовою.
Чи є підстави для залишення апеляційної скарги без руху? Складіть ухвалу суду.
Додаткові питання
Який суд, першої чи апеляційної інстанцій, вправі залишити апеляційну скаргу без руху?
Як оформляються повноваження представника та які повноваження має представник у стадії апеляційного розгляду справи?
Який порядок підготовки справи до апеляційного розгляду?
Попова звернулася до суду з позовом до ЖКС-30 м. Харкова про відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої з вини підприємства, а саме: залиття її квартири
р. унаслідок прориву каналізаційної труби.
Представник відповідача Іванов у попередньому судовому засіданні позов не визнав, надав письмові пояснення. У судове засідання представник відповідача не з’ явився, керівник ЖКС надіслав суду листа з проханням розгляд справи відкласти через те, що їх представник Іванов знаходиться у відрядженні. Суд визнав неявку відповідача без поважних причин і з урахуванням доказів, наданих позивачем, ухвалив заочне рішення.
Складіть заочне рішення.
Додаткові питання
Чи є відмінності між змістовною частиною заочного рішення і звичайного рішення?
Які в ЦПК України визначені умови для ухвалення заочного рішення?
Які особливості перегляду судом та оскарження заочного рішення?
У грудні 2011 р. Шевченко, суддя у відставці, звернувся до суду з позовом, в якому просив зобов’язати відповідача ВАТ “Харківгаз” здійснити перерахунок комунальних платежів за користування скрапленим газом, посилаючись на те, що має пільги по сплаті за вказані послуги згідно із Законом України “Про статус суддів”, що неодноразово підтверджено Рішеннями Конституційного Суду України. Однак відповідач не визнає за ним такого права і нараховує за послуги та вимагає стовідсоткової оплати. Крім того, позивач просить відшкодувати завдану йому такими неправомірними діями відповідача моральну шкоду.
Ухвалою Зміївського районного суду Харківської обл. від 16.12.2011 р. у відкритті провадження за позовом Шевченка відмовлено з підстав, передбачених п. 1 ст. 205 ЦПК України, оскільки суд вважав, що спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки суддя та відповідач є суб’єктами владних повноважень.
В апеляційній скарзі Шевченко просить ухвалу суду скасувати як постановлену з порушенням норм ЦПК України та зобов’язати суд розглянути справу по суті, оскільки вважає, що його спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Складіть апеляційну скаргу.
Додаткові питання
Який порядок оскарження та подання апеляційної скарги на ухвалу суду?
Чи всі ухвали суду першої інстанції в силу ст. 129 (п.8) Конституції України можуть бути оскаржені в апеляційному порядку?
Районний суд розглянув цивільну справу за позовом Петрова до ВАТ “Автолюбитель” про поновлення на роботі, стягнення зарплати та відшкодування моральної шкоди. Рішен¬ням суду від 24.06.2010 р. позов задоволено в повному обсязі. Голова правління ВАТ 23.07.2010 р. подав апеляційну скаргу на рішення суду, одночасно просив поновити строк на апеляційне оскарження рішення суду, посилаючись на те, що суд після розгляду справи ухвалив лише вступну та резолютивну частини, а повний текст судового рішення їм не направив.
Складіть відповідний процесуальний документ за клопотанням відповідача.
Додаткові питання
Який суд, першої чи апеляційної інстанцій, повинен розглянути зазначене клопотання? Який процесуальний порядок розгляду цієї заяви?
Як повинен поступити суд в разі подання апеляційної скарги з пропуском строку на оскарження судового рішення без заявлення клопотання про поновлення строку?
Районний суд розглянув цивільну справу за позовом Тимченка до Ларіонова про стягнення суми за договором позики та відшкодування моральної шкоди. Рішенням суду від р. позов задоволений в повному обсязі. В апеляційній скарзі представник відповідача Кравченко просить рішення суду скасувати і відмовити в позові, посилаючись на те, що відповідач борг віддав, а права на відшкодування моральної шкоди в договірних правовідносинах позивач не має, оскільки це не було обумовлено договором. Однак не надав копію апеляційної скарги позивачу та склав скаргу російською, а не державною мовою.
Чи є підстави для залишення апеляційної скарги без руху? Складіть ухвалу суду.
Додаткові питання
Який суд, першої чи апеляційної інстанцій, вправі залишити апеляційну скаргу без руху?
Як оформляються повноваження представника та які повноваження має представник у стадії апеляційного розгляду справи?
Який порядок підготовки справи до апеляційного розгляду?
Семененко звернувся до суду із заявою про встановлення юридичного факту нещасного випадку на виробництві, у якості заінтересованої особи зазначено Управління Державної служби охорони при УМВС України в Харківській обл.
В обґрунтування своїх вимог заявник посилався на те, що працював у відділі ДСО начальником команди службового собаківництва. При виконанні трудових обов’язків 18.12.2005 р. трапився нещасний випадок, унаслідок чого Семененко зазнав каліцтва. Однак управління акт за формою Н-1 не склало і не визнає за ним право на відшкодування шкоди. Позов про відшкодування шкоди судом виділений в окреме провадження, розгляд зупинений до вирішення цієї справи.
Рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 26.05.2007 р. установлений факт, що 18.12.2005 р., приблизно о 15 год., Семененко при виконанні трудових обов’язків начальника службового собаківництва відділу ДСО в результаті несправності поворотного механізму котла одержав термічні опіки їжею для собак (кипляча каша з м’ясом і овочами) передньої поверхні грудної клітки, верхніх і нижніх кінцівок 2-3 АБ ступеню, загальною площею 10 % поверхні тіла.
В апеляційній скарзі начальника Управління ДСО при УМВС України в Харківській обл. ставиться питання про скасування рішення суду та постановлення нового рішення про відмову в задоволенні вимог Семененка через неповне з’ ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеністю обставин, що мають значення для справи, які суд вважав встановленими, та порушення судом норм матеріального і процесуального права. При цьому апелянт посилається на те, що суд повинен був розглянути справу в порядку розгляду трудових спорів, відповідно до яких Семененко пропустив строк позовної давності і судом він не поновлений, допитаним свідкам щодо обставин нещасного випадку суд дав неналежну оцінку, оскільки їх показання суперечать фактичним обставинам.
Яке рішення повинен прийняти апеляційний суд? Складіть відповідний процесуальний документ.
Додаткові питання
Який порядок ухвалення, проголошення та набрання чинності судового рішення апеляційного суду?
З яких структурних елементів складається судове рішення апеляційного суду?
Чернявська звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу з Чернявським. Київський районний суд м. Харкова рішенням від 23.09.2011 р. позов задовольнив у відсутності відповідача. Чернявський, дізнавшись про це рішення,
р. подав до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ касаційну скаргу, одночасно просив поновити строк на оскарження рішення суду.
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвалою від 02.08.2012 р. відмовив у відкритті касаційного провадження у справі, не розглядаючи питання про поновлення пропущеного процесуального строку.
Чи правильні дії судді? Складіть відповідну ухвалу.
Додаткові питання
Хто має право на касаційне оскарження судових рішень? Який порядок та строк касаційного оскарження?
Який розмір судових витрат сплачується при поданні касаційної скарги?
У квітні 2011 р. Панченко звернувся до суду із позовом про стягнення з Самсонова суми боргу за договором позики та понесених збитків. В обґрунтування свого позову вказував, що
р. згідно з договором позичив відповідачу 55899 грн на строк до 31.07.2010 р. Однак у зазначений строк відповідач борг не повернув, хоча визнає його, але відмовляється повертати.
Рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від
р., залишеним без зміни ухвалою апеляційного суду Харківської обл. від 12.11.2011 р., позов задоволений.
У касаційній скарзі Самсонов просить ухвалені судові рішення скасувати і відмовити в позові, вказуючи, що суди не дали належної оцінки його показанням, а також показанням свідків про те, що договір позики фактично не укладався, договір носив формальний характер, оскільки між сторонами була наявна комерційна угода про спільне заняття бізнесом.
Одночасно з цим Самсонов додав до касаційної скарги позовну вимогу про визнання договору позики недійсним і про¬сив Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ її розглянути, а також додатково допитати свідків на підтвердження його доводів.
Які дії суду касаційної інстанції? Складіть відповідне судове рішення.
Додаткові питання
Які межі розгляду справи судом касаційної інстанції?
Яка процедура попереднього розгляду справи судом касаційної інстанції та які судові рішення можливо прийняти на цьому етапі касаційного перегляду справи?
Які повноваження суду касаційної інстанції?
У листопаді 2011 р. Козлова звернулася до Ленінського районного суду м. Харкова з позовом до Олійник про повернення подвійної суми завдатку, посилаючись на те, що
р. укладено угоду про завдаток, згідно з якою вона передала відповідачці 5500 грн у рахунок виконання передбаченого договору купівлі-продажу квартири. Олійник відмовилась укладати договір, отже, Козлова просила позов задовольнити.
Рішенням Ленінського районного суду м. Харкова від
р. позов задоволено. Рішенням апеляційного суду Харківської обл. від 12.06.2012 р. рішення районного суду скасоване, у задоволенні позову Козловій відмовлено.
У касаційній скарзі Козлова просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції та залишити в силі рішення районного суду, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
При розгляді судом касаційної інстанції касаційної скарги Козлова звернулася до суду із заявою про відмову від позову.
Які дії суду касаційної інстанції? Складіть ухвалу суду.
Додаткові питання
Який порядок розгляду справи судом касаційної інстанції?
Які підстави перегляду судових рішень у касаційному порядку та повноваження суду касаційної інстанції?
У листопаді 2011 р. Коваленко звернувся до суду з позовом до ВАТ “Цукровий завод” про відшкодування матеріальної шкоди. Позивач посилався на те, що 11.12.2010 р. під час виконання трудових обов’язків із ним трапився нещасний випадок на виробництві, унаслідок чого він став інвалідом третьої групи і втратив професійну працездатність на 45 %. За невиконання ним вимог з охорони праці рішенням правління ВАТ від
р., розмір одноразової допомоги йому зменшено на 20 %. Коваленко вважає зменшення розміру одноразової допомоги неправомірним.
Рішенням Краснокутського районного суду Харківської обл. від 25.03.2012 р. позов задоволено. Ухвалою апеляційного суду Харківської обл. від 14.06.2012 р. рішення суду скасоване та ухвалене нове рішення, яким позов задоволено частково.
Суд апеляційної інстанції виходив із того, що суд ухвалив рішення на підставі неповно з’ясованих обставинах справи, оскільки не запропонував позивачу надати додаткові докази відсутності його вини в порушенні правил охорони праці та не призначив відповідної експертизи. Оскільки ці докази районним судом не досліджувалися, то апеляційний суд їх витребував та ухвалив вказане рішення.
Позивач Коваленко подав касаційну скаргу на ухвалу суду апеляційної інстанції.
Яке судове рішення повинен прийняти суд касаційної інстанції? Складіть відповідну ухвалу.
Додаткові питання
Які повноваження суду касаційної інстанції?
Яка процедура розгляду касаційної скарги, що надійшла до суду касаційної інстанції після закінчення касаційного розгляду справи?
В яких випадках суд касаційної інстанції вправі постановити окрему ухвалу?
Рішенням районного суду від 24.04.2010 р., залишеним без змін ухвалою апеляційного суду від 23.06.2010 р. та ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25.02.2012 р., відмовлено Травкіну в задоволенні позову до Білоглазової про захист честі, гідності та відшкодування моральної шкоди. Відмовляючи в задоволенні позову, суди виходили з того, що висловлення Білоглазовою відомостей про Травкіна, на переконання якого такі відомості недостовірні, при розгляді іншої цивільної справи про визнання договору купівлі-продажу квартири недійсним не є поширенням недостовірної інформації, оскільки вона давала свої показання суду в порядку, встановленому ЦПК України.
Травкін 27.06.2012 р. звернувся до Верховного Суду України зі скаргою у зв’язку з винятковими обставинами, посилаючись на те, що іншим рішенням від 28.05.2012 р. суд касаційної інстанції задовольнив аналогічний позов Рикова, посилаючись на те, що відомості, висловлені при розгляді іншої цивільної справи, є поширенням інформації, якщо вони не були предметом дослідження та оцінки в судовому рішенні.
Складіть ухвалу суду про допуск скарги до провадження у зв ’язку з винятковими обставинами та витребування справи.
Додаткове питання
Які судові рішення можуть бути переглянуті Верховним Судом України та з яких підстав?
До Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі - Суду) надійшла заява відповідача Жуйкова Д.І. про перегляд ухвали Суду від 23.12.2010 р. про відмову у відкритті касаційного провадження з підстав неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
На підтвердження своїх доводів заявник долучив до заяви ухвалу Суду від 04.11.2010 р., якою відкрито провадження у справі за позовом публічного акціонерного товариства “Кредитпромбанк” до Дробот Л.А. про стягнення заборгованості закредитним договором.
Згідно зі ст. 355 ЦПК України заява про перегляд судових рішень у цивільних справах може бути подана виключно з підстав: неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Складіть відповідну ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Додаткове питання
Чи підлягає перегляду Верховним Судом України вказана ухвала суду касаційної інстанції про відмову у відкритті касаційного провадження?
До Веховного Суду України із заявою про перегляд рішення суду касаційної інстанції звернулося ПАТ “Всеукраїнський Акціонерний Банк”. Товариство просить скасувати ніде не зазначену ухвалу касаційного суду, посилаючись на неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника ПАТ “Всеукраїнський Акціонерний Банк” Кренець О.С. на підтримання заяви, перевіривши наведені заявником доводи, Верховний Суд України дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню. Ухвалюючи рішення про задоволення позову, апеляційний суд, з висновками якого погодився суд касаційної інстанції, виходив із того, що передбачена п. 5.1.3 укладеного сторонами кредитного договору можливість зміни за ініціативи банку розміру відсотків за користування кредитом є несправедливою щодо позичальника як споживача фінансової послуги і суперечить ст. 11 та 18 Закону України “Про захист прав споживачів”. Крім того, відповідно до ст. 10561 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), яка, на думку апеляційного суду, має зворотну дію в часі, умова договору щодо права банку змінювати розмір процентів за користування кредитом в односторонньому порядку є нікчемною.
Однак із висновком суду про зворотну дію в часі ст. 10561 ЦК України погодитися не можна. Відповідно до ч. 1 ст. 58 Конституції України та ст. 5 ЦК України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ним чинності, і не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’ якшують або скасовують цивільну відповідальність особи. ЦК України доповнено ст. 10561, яка встановлює заборону банку змінювати розмір відсотків за користування кредитом в односторонньому порядку, зафіксовано Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони банкам змінювати умови договору банківського вкладу та кредитного договору в односторонньому порядку” від 12.12.2008 р., який набрав чинності 10.01.2009 р. Цей Закон не скасовує і не пом’якшує цивільної відповідальності особи, а отже, не має зворотної дії в часі.
Саме такого висновку дійшов суд касаційної інстанції у справі № 6-36681св10, на рішення в якій як на приклад неоднакового застосування судом касаційної інстанції однієї і тієї самої норми матеріального права посилається у своїй заяві ПАТ “Всеукраїнський Акціонерний Банк”. Таким чином, у цій частині судом касаційної інстанції неоднаково застосовано одну і ту саму норму матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, а відповідно до п. 1 ст. 355 ЦПК України є підставою для скасування постановленої ним ухвали і направлення справи на новий розгляд до суду касаційної інстанції.
Складіть постанову Верховного Суду України про задоволення вимог заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України.
Додаткове питання
Охарактеризуйте інстанційний статус Верховного Суду України при здійсненні функції перегляду рішень у цивільному судочинстві.
У червні 2010 р. Коптєв В.І. звернувся до суду з позовом до Кабінету Міністрів України про визнання незаконною відмову в прийнятті на роботу та відшкодування моральної шкоди.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від р. позовну заяву Коптєва В.І. залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви. Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 13.07.2010 р. вказану позовну заяву визнано неподаною та повернуто Коптєву В.І. Ухвалою апеляційного суду м. Києва від 22.09.2010 р. апеляційну скаргу Коптєва В.І. на ухвалу Печерського районного суду м. Києва від 13.07.2010 р. залишено без розгляду.
Ухвалою судді Верховного Суду України від 10.11.2010 р. касаційну скаргу на ухвалу апеляційного суду м. Києва від
р. залишено без руху та надано строк для усунення недоліків скарги - не оплачені витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. Ухвалою судді Верховного Суду України від 29.12.2010 р. вказану касаційну скаргу визнано неподаною та повернуто.
У заяві про перегляд ухвал судді Верховного Суду України Коптєв В.І. посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції ч. 3 ст. 81 ЦПК України щодо оплати при зверненні до суду витрат на інформаційно-технічне забезпечення у справах про поновлення на роботі, просить скасувати ухвали судді Верховного Суду України від 10.11.2010 р. та від
р. й відкрити касаційне провадження за його касаційною скаргою від 10.10.2010 р. на ухвалу апеляційного суду м. Києва від 22.09.2010 р. В обґрунтування неоднакового застосування судом касаційної інстанції ч. 3 ст. 81 ЦПК України заявник надав ухвали Верховного Суду України від 14.09.2009 р.,
р., 01.12.2009 р., 11.01.2010 р. та 09.02.2011 р. й ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 24.12.2010 р. та 18.02.2011 р.
Чи підлягає задоволенню вказана заява? Складіть від¬повідну постанову Верховного Суду України?
Додаткове питання
Який порядок звернення до Верховного Суду України із заявою про перегляд судових рішень.
У вересні 2008 р. Богомазова звернулася до суду з позовом до Чередніченка про визначення порядку користування земельною ділянкою, у жовтні 2008 р. із аналогічним зустрічним позовом звернувся Чередніченко.
Рішенням Дергачівського районного суду Харківської обл. від 02.12.2010 р. зазначений позов Богомазової задоволений, у позові Чередніченку відмовлено. Рішення суду набрало чинності, оскільки залишено без зміни ухвалою апеляційного суду Харківської обл. від 20.04.2011 р.
До Дергачівського районного суду Харківської обл.
р. звернувся Чередніченко із заявою про перегляд названих судових рішень у зв’язку з нововиявленими обставинами, посилаючись на те, що, ознайомившись із матеріалами справи після її апеляційного перегляду, встановив, що деякі обставини, які підтверджуються наявними у справі доказами, судами не були враховані, як-от: те, що він більше 15 років відкрито, добросовісно та безперервно користується частиною земельної ділянки, яка була добровільно визначена з Богомазовою; другий варіант експертизи від 12.03.2005 р. суперечить будівельним правилам; експертиза щодо оцінки плодоносних насаджень не проводилася; з нього безпідставно стягнуті судові витрати за проведення експертизи, яка прийнята на користь Богомазової.
Складіть відповідну ухвалу суду.
Додаткові питання
Які судові рішення можуть бути переглянуті у зв’язку з нововиявленими обставинами та які підстави для такого перегляду?
Які суди здійснюють перегляд рішень у зв’язку з нововиявленими обставинами та яка процедура розгляду таких заяв?
Панченко О. О. подала заяву про перегляд за нововиявленими обставинами рішення суду першої інстанції від 20.07.2004 р. У поданій заяві про перегляд за нововиявленими обставинами рішення суду першої інстанції від 20.07.2004 р. не зазначено зміст рішення суду, про перегляд якого заявлено, вказано лише дату його постановлення. Не містить вищевказана заява і нововиявлених обставин, якими обґрунтовується вимога про перегляд рішення, відсутні також і докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин.
Складіть відповідну судову ухвалу.
Додаткове питання
Дайте характеристику нововиявлених обставин.
Відповідно до рішенням Єнакіївського міського суду Донецької обл. від 3108.2009 р. у справі за позовом позивачів до відкритого акціонерного товариства “Маріуполь АВТО”, закритого акціонерного товариства страхова компанія “Східне українське страхове товариство” про відшкодування матеріальної і моральної шкоди, заподіяної дорожньо-транспортною подією, з ВАТ “Маріуполь АВТО” на користь позивача стягну¬то гроші на відшкодування матеріальної шкоди в сумі 121969, 79 грн, судові витрати у розмірі 2250 грн і кошти на відшкодування моральнлї шкоди у розмірі 47450 грн; на користь співпозивача стягнуто кошти на відшкодування матеріальної шкоди у розмірі 3000 грн, моральної шкоди у розмірі 47450 грн, судові витрати у розмірі 2250 грн і ; з ЗАТ страхова компанія “Східне українське страхове товариство” на користь позивача стягнуто кошти на відшкодування матеріальної шкоди: за придбані медикаменти у сумі 4112,20 грн, за ремонт автомобіля 25500 грн, на користь співпозивача відшкодування матеріальної шкоди за придбані медикаменти та лікування у сумі 669 грн та моральна шкода у розмірі 2550 грн.
ВАТ “Маріуполь АВТО” в березні 2010 р. подало заяву про перегляд рішення Єнакіївського міського суду від р. за нововиявленими обставинами, вмотивовуючи свою заяву тим, що в зв’язку з відсутністю у відповідача ВАТ “Маріуполь АВТО” станом на 15.09.2009 р. рішення суду за позовом співпозивачів ними було зроблено запит на адресу суду, на який було отримано факсимільним зв’язком рішення. У подальшому генеральний директор запропонував співпозивачам зробити обмін автомобілями, а саме: позивачам пропонувалося надати новий автомобіль замість пошкодженого у ДТП. У цей же день ВАТ “Маріуполь АВТО” стало відомо, що автомобіль уже продано позивачами, а тому відновлювати нічого і немає сенсу придбавати нові запасні частини за новим курсом долару США. Оскільки факт продажу автомобілю було приховано, а про цей факт представникам ВАТ “Маріуполь АВТО” стало відомо лише 15.09.2009 р., заявник вважає цей факт нововиявле- ною обставиною, яка має суттєве значення як для справи в цілому, так і для вирішенні дійсного розміру заподіяної шкоди.
Складіть відповідний процесуальний документ.
Додаткові питання
Чи є в даному випадку підстави для задоволення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами?
Чи можуть в якості нововиявлених обставин виступати докази, про існування яких учасникам процесу та суду не було відомо?
У травні 2009 р. ЗАТ КБ “ПриватБанк” в порядку розділу VII ЦПК України звернулося до Червонозаводського районного суду м. Харкова зі скаргою на неправомірні дії державного виконавця державної виконавчої служби у Червонозаводському районі м. Харкова Іванова. Заявник просив визнати не
правомірною та скасувати постанову державного виконавця від 07.05.2006 р. про відкриття виконавчого провадження по примусовому виконанню постанови № 14 від 21.04.2009 р. управління Національного банку України в Харківській обл. про стягнення з банку штрафу в дохід держави в розмірі 2300 грн за порушення валютного законодавства.
За правилами якого виду судочинства підлягає розгляду зазначена скарга на дії державного виконавця? Складіть відповідну ухвалу суду.
Додаткове питання
Місце виконавчого провадження в системі цивільного процесу?
Мащенко в січні 2010 р. пред’явила позов до Мащенка про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на сина Михайла, 12.01.2007 р. народження, та дочку Анастасію, р. народження. Рішенням Ленінського районного суду м. Харкова від 03.03.2010 р. позов задоволено в повному обсязі, зокрема, з відповідача на утримання двох дітей стягнуті аліменти в розмірі 1/3 частини його заробітку (доходу).
Складіть проект виконавчого листа за рішенням суду про стягнення аліментів.
Додаткове питання
Який порядок звернення судових рішень до виконання?
Рішенням Дзержинського районного суду м. Харкова від 05.04.2010 р. з Панченка на користь Самохвалової стягнуто 34000 грн у рахунок відшкодування моральної шкоди, завданої злочином (убивством її сина). У порядку виконання рішення суду державний виконавець Дзержинського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції наклав арешт на майно, яке знаходилося в квартирі за місцем проживання засудженого. Мати засудженого Панченка - Півень звернулася до суду з позовом про виключення майна з акта опису і арешту, посилаючись на те, що все описане майно належить лише їй, а її неповнолітній син не мав свого власного майна в квартирі, де він жив. Про подання позову до суду вона повідомила державного виконавця.
Які дії державного виконавця? Складіть відповідну постанову.
Додаткове питання
Який загальний порядок виконання судових рішень?
При виконанні рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 21.04.2011 р. про відшкодування збитків, заподіяних Шаровим заводу “Агросервіс”, директор заводу Громов звернувся із заявою про відвід державного виконавця Фрунзенського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Суворова, посилаючись на те, що Шаров та Суворов є друзями, тому не виключена можливість зникнення найбільш коштовних речей, після чого реальне виконання рішення стане неможливим.
Хто розглядає заяву про відвід державного виконавця? Складіть відповідний процесуальний акт.
Додаткове питання
Що таке відомчий та судовий контроль у стадії виконання судових рішень?
Державним виконавцем Ленінського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції 07.04.2012 р. було відкрито виконавче провадження про стягнення на користь Трофименка з ВАТ “Мрія” 34000 грн. У зв’язку з тим, що 01.04.2012 р. ВАТ “Мрія” було реорганізовано шляхом поділу на ТОВ “Мрія”, ТОВ “Мрія-союз”, у державно¬го виконавця виникли труднощі з виконанням судового рішен¬ня. З урахуванням наведеного державний виконавець звернувся до суду із заявою про роз’яснення рішення.
Складіть відповідний процесуальний акт.
У лютому 2010 р. державним виконавцем Фрунзенського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Петровим відкрито виконавче провадження з виконання рішення суду цього ж району від р. про стягнення з ТОВ “Продукти” на користь Іванченка 2390 грн., а на користь держави 51 грн судового збору. Станом на 15.06.2010 р. виконавчі дії здійснені в повному обсязі, стягувачам Іванченко і державі перераховані відповідні кошти.
Який акт у зв’язку з цим має ухвалити державний виконавець? Складіть відповідний процесуальний акт.
Додаткове питання
В яких справах суд повинен допустити судові рішення до негайного виконання?
Бобров 03.10.2011 р. звернувся до суду зі скаргою на дії державного виконавця. Заявник зазначав, що у провадженні державного виконавця Московського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Писаренка знаходиться виконавчий лист про стягнення з нього на ко¬ристь КП “Харківські теплові мережі” заборгованості за комунальні послуги. Незважаючи на те, що ним добровільно виконано рішення суду, державний виконавець направив до відділення Пенсійного фонду вимогу про утримання з його пенсії грошових коштів на виконання вже виконаного рішення суду.
Судом встановлено, що на виконанні у державного виконавця знаходився виконавчий лист, виданий на підставі рішення суду від 10.06.2010 р., про стягнення з Боброва на користь КП “Харківські теплові мережі” заборгованості за теплопостачання. Державний виконавець Писаренко 25.08.2011 р. відкрив виконавче провадження, надав строк для добровільного виконання до 10.09.2011 р., а 30.09.2011 р. направив до Московського районного відділення ПФУ розпорядження про утримання 20% грошових коштів з пенсії Боброва на виконання рішення суду. Державний виконавець посилався на те, що в нього не було даних про добровільне виконання рішення суду.
Яке судове рішення повинен прийняти суд? Складіть відповідний процесуальний документ.
Додаткові питання
Яка процедура розгляду скарг на дії державного виконавця?
Які дії, бездіяльність та постанови державного виконавця згідно із Законом України “Про виконавче провадження ” можуть бути оскаржені до суду?
Рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 15.09.2011 р. задоволено позовну заяву КП “Харківські теплові мережі” та на користь підприємства з Костенко Ірини та Костенка Михайла солідарно стягнуто заборгованість у розмірі 945 грн Ухвалою апеляційного суду Харківської обл. від р. рішення суду було скасоване, а провадження у справі закрито у зв’язку з відмовою позивача від позову. Подружжя Костенко 02.06.2012 р. звернулися до суду із заявою про поворот виконання рішення суду від 15.09.2011 р. Заявники посилалися на те, що вказане рішення суду було ними виконане 01.11.2011 р. за вимогою державного виконавця на підставі відкритого виконавчого провадження, оскільки суд розглянув справу за їх відсутності, рішення суду було звернуто до виконання, а потім вже за їх клопотанням був поновлений пропущений строк на апеляційне оскарження та рішення скасоване з направленням справи на новий судовий розгляд. До заявленого клопотання подружжя Костенко надало відповідні документи. Як повинен поступити районний суд? Складіть відповідний процесуальний документ. Додаткові питання В яких випадках та за якими категоріями справ поворот виконання не допускається? Які суди розглядають та яка процедура розгляду заяв про поворот виконання? Рішенням Ленінського районного суду м. Саратова (Російська Федерація) від 10.03.2012 р. з Гудкова на користь Гудкової стягнуті аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку на утримання дочки Ксенії, 09.06.2009 р. народження, починаючи з 22.02.2012 р. і до дня її повноліття. Рішення набрало чинності, на території Російської Федерації не виконувалося. Відповідач Гудков проживає по вул. Гіршмана, 5, кв. 35 у м. Харкові (Київський район), про розгляд справи в суді РФ повідомлявся належним чином. У листопаді 2012 р. Гудкова звернулася до компетентного суду України з клопотанням про визнання та надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду. З урахуванням норм ЦПК України та Конвенції про правову допомогу та правові відносини по цивільних, сімейних і кримінальних справах, ратифікованої постановою Верховної Ради України від 10.11.1994 р., складіть відповідний процесуальний документ. Додаткові питання Які вимоги пред ’являються до змісту клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду? Який процесуальний порядок розгляду таких клопотань?
Comments