Іванов 1.1, протягом 20 Ц р. отримував середньомісячну заробітну платню у розмірі 2900 грн. У звітному році він сплатив за навчання своєї безробітної дочки Іванової Т.І. у професійному училищі 5 000 грн. Також у 2011 р.- він отримав спадок від бабусі - кошти на банківському рахунку у розмірі 10 тис. грн. Обрахуйте суму податку на доходи фізичних осіб. Визначте на які пільги має право Іванов 1.1. і у якому розмірі вони будуть надані. Який порядок сплати податку за отриманими доходами. Відповідь обгрунтуйте.
В Податковому кодексі при визначенні об'єкта оподаткування податком з доходів фізичних осіб відповідно до п. 164.2.12 статті 164 до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються кошти або майно (немайнові активи), отримані платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі згідно із законом, у сумах, визначені обвинувальним вироком суду, незалежно від призначеної ним міри покарання. Чи можна вважати такі кошти доходом у розумінні п. 14.1.56 Податкового кодексу? Дайте правову оцінку вказаному положенню з точки зору їх правомірності і доцільності з огляду на характеристику податку як юридичної конструкції, що має свій склад?
Проаналізуйте з точки зору відповідності чинному законодавству текст наведеної нижче телеграми, розісланої Державною податковою інспекцією м. Стахановська Луганської області 11 березня 2011 року підприємствам міста: «Керівникові підприємства. Згідно з Наказом № 51 від 18.02.11 р. ДПА у Луганській області доводить до Вашого відома планове завдання з податку на прибуток на березень у сумі 120 тис. грн. з оплатою до 25.03.11 р.».
Студент національного вищого навчального закладу протягом першого семестру 2016/17 навчального року отримував стипендію на банківську картку, яку не використовував (не знімав). Банк щомісячно нараховував проценти на загальний обсяг коштів, що обліковувалися на поточному банківському рахунку. Чи підлягають оподаткуванню нараховані банком проценти? Якщо підлягають, визначте базу оподаткування, ставку податку та платника податку.
ГУ ДФС у. Києві проведено позапланову документальну перевірку ТОВ "Абзац", за результатами проведення якої донараховано податкове зобов'язання з ПДВ (акт від 17.02.2017, отриманий платником 20.02.2017).
1. Які подальші дії ГУ ДФС?
2. ТОВ "Абзац" належним чином отримало податкове повідомлення-рішення, але не згодне із фактом донарахування суми податкового зобов'язання. Які подальші дії представників юридичної особи.
3. ТОВ "Абзац" погоджується із сумою податкового зобов'язання, визначеного в акті перевірки та ППР, але не сплачує суму податкового зобов'язання у встановлений законодавством строк. Опишіть правові наслідки несплати.
4. ТОВ "Абзац" погоджується із сумою донарахованого податкового зобов'язання, але через відсутність коштів на рахунках немає можливості здійснити сплату. Чи передбачаються Податковим кодексом України способи зміни строку сплати податкового зобов'язання? Якщо так, то які?
5. При виникненні податкового боргу, які існують інструменти погашення податкового боргу? Опишіть порядок стягнення податкового боргу.
Державна податкова інспекція провела перевірку по застосуванню нульової ставки ПДВ при здійсненні експортної операції. У ході перевірки встановлено, що серед обов’язкових документів, які підтверджують право на нульову ставку, вказано контрагента, який, за інформацією податкової, відсутній. На підставі викладеного в застосуванні нульової ставки було відмовлено.
Чи правомірні дії податкової інспекції? Який порядок обчислення нульової ставки ПДВ?
Під час проведення документальної перевірки АТ «Кийавіа» було виявлено факт недоплати до бюджету за IV квартал 2015 року: податку на прибуток в сумі 6000 грн., земельного податку – 3200 грн., податку на додану вартість – 4660 грн., збору до страхового Фонду авіації – 2010 грн. Крім того, було донараховано фінансових санкцій та пені на загальну суму 8370 грн.
Оскільки, загальна сума недоплати податків та штрафних санкцій склала – 24240 грн. (більше тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) матеріали були передані до підрозділу податкової міліції і проти керівника та головного бухгалтера АТ було порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 212 КК України.
Після проведення досудового слідства, матеріали кримінальної справи були передані до суду.
Суд, під час розгляду кримінальної справи, своїм рішенням виправдав обвинувачених і закрив справу за відсутністю складу злочину. Чи правомірне рішення суду? Обґрунтуйте відповідь.
Громадянин П. за замовленням іноземної кампанії у 2014-2015 рр. здійснював розробку комп’ютерних програм. Виконану роботу направляв іноземному замовнику через Інтернет, та отримував від замовника кошти в іноземній валюті на рахунок відкритий в "Універсал-банку" щомісячно в розмірі 2,5 тис. доларів США. При цьому з 2014 р. гр. П жодного разу не здавав податкову декларацію.
Чи були допущені гр. П порушення податкового законодавства? До якої
відповідальності може бути притягнуто гр.П.?
Закрите акціонерне товариство «Марс» уклало з товариством з обмеженою відповідальністю «Металіст» договір на виготовлення і постачання будівельної продукції на суму 200 тис. грн.. За договором ТОВ «Металіст» зобов’язувалося поставити продукцію у місячний термін. Протягом місяця ТОВ надало половину продукції і зажадало від ЗАТ «Марс» авансу в сумі 100 тис грн. Однак, протягом місяця ТОВ продукцію, що залишилася так і не поставило, заявивши, що не може повернути борг через відсутність грошей на рахунку.
На засідання правління ЗАТ було вирішено, що звернення до суду даремне, тому що грошей на рахунку ТОВ «Металіст» немає і звернення за судовим захистом призведе до додаткових витрат. Тому ЗАТ вирішило списати перераховану ТОВ суму як безнадійну заборгованість.
Після здачі річного балансу, директор і бухгалтер були викликані до податкової інспекції. Там їм повідомили, про неправильність списання до збитків суми 100тис грн.
Чи було порушення чинного законодавства в діях ЗАТ « Марс»?
Клініка “Health”, яка є закладом охорони здоров’я (має ліцензію на постачання відповідних послуг) здійснює профілактичні щеплення громадянам, які від'їжджають за кордон у службові відрядження. Чи підлягає оподаткуванню ПДВ дана операція, якщо так, то за якою ставкою?
Працівник районної податкової адміністрації Мурко зупинив операції ТОВ «Крило» по рахунках у банку протягом 1 кварталу без надання документів, які потрібні для обрахунку суми податків. Але на прохання ТОВ «Крило» АКБ «Мрія» в березні провів деякі розрахункові операції. Керівник податкової адміністрації Петрук наклав штрафну санкцію на голову ТОВ «Крило», а також на головного бухгалтера та керівника АКБ. Проведіть юридичний аналіз ситуації.
Підприємство здійснило передплату періодичних бухгалтерських видань через поштове відділення. У видачі податкової накладної пошта відмовила, посилаючись на те, що передплата не обкладається ПДВ. Чи правомірні дії пошти? Відповідь обґрунтуйте.
Іванов І.І. протягом 2012 року отримував середньомісячну заробітну плату у розмірі 2900 грн. У звітному році він сплатив за навчання своєї без-робітної дочки Іванової Т.І. у професійному училищі 5000. Також у 2012 р. він отримав спадок від бабусі – кошти на банківському рахунку у розмірі 10 тис. грн.
Обрахуйте суму податку на доходи фізичних осіб . Визначте на які пільги має право Іванов І.І. у якому розмірі вони будуть надані. Який поря-док оплати податку за отримані доходи. Відповідь обґрунтуйте.
В Податковому кодексі при визначенні об'єкта оподаткування податком з доходів фізичних осіб відповідно до п. 164.2.12 статті 164 до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються кошти або майно (немайнові активи), отримані платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі згідно із законом, у сумах, визначені обвинувальним вироком суду, незалежно від призначеної ним міри покарання. Чи можна вважати такі кошти доходом у розумінні п. 14.1.56 Податкового кодексу? Дайте правову оцінку вказаному положенню з точки зору їх правомірності і доцільності з огляду на характеристику податку як юридичної конструкції, що має свій склад?
Постановою Кабінету Міністрів України було запроваджено платіж за користування вантажними автомобілями і їх проїзд по території міст обласного підпорядкування. Окремою постановою було визначено платників податку, податкові ставки, порядок та механізм справляння тощо. Дайте правову оцінку рішенню Уряду з точки зору його відповідності положенням Конституції України та Податкового кодексу України?
Зважаючи на вказані рішення, розкрийте ознаки місцевих податків та зборів та компетенцію місцевих рад у питаннях їхнього встановлення за чинним законодавством України? Чи погоджуєтеся Ви з аргументами, наведеними судами у своїх рішеннях? Які б рекомендації Ви могли надати суб'єктам владних повноважень щодо виправлення констатованих порушень?
Підприємство "ГЛОБУС" здійснює операціїї з продажу книжок, учнівських зошитів, підручників вітчизняного виробництва, а також з продажу обкладинок для підручників і папок для зошитів.
Обгрунтуйте,як оподатковуються податком на додану вартість зазначені операції.
Фактурна вартість товару, який надійшов в Україну ( Запоріжжя) з Японії складає 3000 доларів США. Вартість транспортування від Токіо до Запоріжжя -1600 США, у тому числі: вартість транспортування до кордону України -1500дол США, вартість транспортування після перетину кордону України -100 дол США. Визначити митну вартість товару.
Зайцева вирішила подарувати своїй племінниці Євсеєвій двокімнатну квартиру, яка належала їй на праві власності. Євсеєва звернулась до податкового інспектора за роз’ясненням, який податок їй потрібно буде сплатити у випадку здійснення договору дарування. Дізнавшись, що податок при укладенні договору купівлі-продажу нижчий, Євсеєва вмовила Зайцеву оформити договір купівлі-продажу.
Податковий інспектор, з’ясувавши, що квартира оформлена на Євсеєву почав вимагати сплати податку на майно, яке переходить у порядку дарування. Коли ж з’ясувалось, що був здійснений договір купівлі-продажу, він підготовив документи для визнання договору недійсним і стягнення всього отриманого в дохід держави.
Чи правий податковий інспектор? Чи має значення те, що Євсеєва виплатила Зайцевій тільки частину вартості квартири? Чи зміниться рішення, якщо Євсеєва не виплатила нічого, однак збирається це зробити в найближчі два роки? Проаналізуйте з точки зору відповідності чинному законодавству текст наведеної нижче телеграми, розісланої Державною податковою інспекцією м. Стахановська Луганської області 11 березня 2011 року підприємствам міста: «Керівникові підприємства. Згідно з Наказом № 51 від 18.02.11 р. ДПА у Луганській області доводить до Вашого відома планове завдання з податку на прибуток на березень у сумі 120 тис. грн. з оплатою до 25.03.11 р.». НравитсяПоказать список оценивших Ответить
📷 Andrey Jurisprudent 5 авг 2018 в 9:38 Підприємство «Сонце», у відповідності до положень чинного законодавства самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації та надає відповідні документи до податкових органів. 15.09.2015 року до підприємства надійшло податкове повідомлення-рішення, в якому вказувалася сума податкового зобов’язання, нарахованого місцевою податковою інспекцією. Серед іншого податкова інспекція мотивувала такий захід результатами проведення камеральної перевірки, внаслідок якої було виявлено арифметичні помилки у поданій підприємством «Сонце» податковій декларації, що призвело до заниження суми податкового зобов’язання. Адміністрація підприємства потрактувала застосування такого заходу неадекватним і незаконним. Схематично опишіть процедуру оскарження вказаного повідомлення-рішення державної податкової інспекції. ДПІ надала платнику податків індивідуальну податкову консультацію, платник податків не погодився з положеннями такої і оскаржив її до суду? Чи правомірні дії платника податків? Чи змінилася б ситуація якби оскарження стосувалося узагальнюючих податкових консультацій? Громадянка Л. зареєструвала приватне підприємство «В.» по виробництву промислової продукції, яка і очолила його як єдиний засновник. Для початку діяльності громадянка Л. передала приватному підприємству «В.» у безоплатне користування частину підвалу свого будинку, комп’ютерну та іншу організаційну техніку, що оформила письмовим договором. За наслідками планової перевірки ДПІ міста діяльності приватного підприємства «В.» громадянці Л. надійшло податкове повідомлення рішення про нарахування грошового зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб на підставі отриманого доходу від передачі в оренду її майна. Громадянка Л. звернулася зі скаргою до начальника ДПІ області в якій посилаючись на відповідні документи (договір) заперечувала проти нарахування їй грошового зобов’язання, оскільки жодного доходу за договором від передачі майна не отримувала, а тому вважає, що відсутній об’єкт оподаткування за проведеним нарахуванням. Скарга громадянки Л. була задоволена частково з огляду на те, що згідно з п.п. 170.1.2., 170.1.4. п. 170.1. ст. 170 ПК України доходи від надання в оренду нерухомості оподатковуються податковим агентом (орендарем) під час їх виплати за їх рахунок, а тому, штрафні санкції були виключені з суми грошового зобов’язання громадянки Л., а податкове зобов’язання щодо сплати ПДФО було розраховане відповідно до нормативних мінімальних розмірів орендної плати (пп. 170.1.2. п. 170.1. ст. 170 ПК України) та відповідно направлено нове податкове повідомлення-рішення. Також на суму штрафних санкцій було направлено податкове повідомлення-рішення приватному підприємству «В.» за невиконання обов’язків податкового агента по сплаті ПДФО. Чи правильним було рішення начальника ДПІ області ? Які подальші дії громадянки Л. та приватного підприємства «В.» ? ГУ ДФС у. Києві проведено позапланову документальну перевірку ТОВ "Абзац", за результатами проведення якої донараховано податкове зобов'язання з ПДВ (акт від 17.02.2017, отриманий платником 20.02.2017). 1. Які подальші дії ГУ ДФС? 2. ТОВ "Абзац" належним чином отримало податкове повідомлення-рішення, але не згодне із фактом донарахування суми податкового зобов'язання. Які подальші дії представників юридичної особи. 3. ТОВ "Абзац" погоджується із сумою податкового зобов'язання, визначеного в акті перевірки та ППР, але не сплачує суму податкового зобов'язання у встановлений законодавством строк. Опишіть правові наслідки несплати. 4. ТОВ "Абзац" погоджується із сумою донарахованого податкового зобов'язання, але через відсутність коштів на рахунках немає можливості здійснити сплату. Чи передбачаються Податковим кодексом України способи зміни строку сплати податкового зобов'язання? Якщо так, то які? 5. При виникненні податкового боргу, які існують інструменти погашення податкового боргу? Опишіть порядок стягнення податкового боргу. Фірма є виробником алкогольної продукції. Мережа установ даної фірми є реалізатором цієї продукції. Зазначена продукція виробляється з етилового, денатурованого спирту. Який порядок сплати в даному випадку акцизного податку? Під час проведення документальної перевірки АТ «Кийавіа» було виявлено факт недоплати до бюджету за IV квартал 2015 року: податку на прибуток в сумі 6000 грн., земельного податку – 3200 грн., податку на додану вартість – 4660 грн., збору до страхового Фонду авіації – 2010 грн. Крім того, було донараховано фінансових санкцій та пені на загальну суму 8370 грн. Оскільки, загальна сума недоплати податків та штрафних санкцій склала – 24240 грн. (більше тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) матеріали були передані до підрозділу податкової міліції і проти керівника та головного бухгалтера АТ було порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 212 КК України. Після проведення досудового слідства, матеріали кримінальної справи були передані до суду. Суд, під час розгляду кримінальної справи, своїм рішенням виправдав обвинувачених і закрив справу за відсутністю складу злочину. Чи правомірне рішення суду? Обґрунтуйте відповідь. Громадянин П. за замовленням іноземної кампанії у 2014-2015 рр. здійснював розробку комп’ютерних програм. Виконану роботу направляв іноземному замовнику через Інтернет, та отримував від замовника кошти в іноземній валюті на рахунок відкритий в "Універсал-банку" щомісячно в розмірі 2,5 тис. доларів США. При цьому з 2014 р. гр. П жодного разу не здавав податкову декларацію. Чи були допущені гр. П порушення податкового законодавства? До якої відповідальності може бути притягнуто гр.П.? Закрите акціонерне товариство «Марс» уклало з товариством з обмеженою відповідальністю «Металіст» договір на виготовлення і постачання будівельної продукції на суму 200 тис. грн.. За договором ТОВ «Металіст» зобов’язувалося поставити продукцію у місячний термін. Протягом місяця ТОВ надало половину продукції і зажадало від ЗАТ «Марс» авансу в сумі 100 тис грн. Однак, протягом місяця ТОВ продукцію, що залишилася так і не поставило, заявивши, що не може повернути борг через відсутність грошей на рахунку. На засідання правління ЗАТ було вирішено, що звернення до суду даремне, тому що грошей на рахунку ТОВ «Металіст» немає і звернення за судовим захистом призведе до додаткових витрат. Тому ЗАТ вирішило списати перераховану ТОВ суму як безнадійну заборгованість. Після здачі річного балансу, директор і бухгалтер були викликані до податкової інспекції. Там їм повідомили, про неправильність списання до збитків суми 100тис грн. Чи було порушення чинного законодавства в діях ЗАТ « Марс»? Клініка “Health”, яка є закладом охорони здоров’я (має ліцензію на постачання відповідних послуг) здійснює профілактичні щеплення громадянам, які від'їжджають за кордон у службові відрядження. Чи підлягає оподаткуванню ПДВ дана операція, якщо так, то за якою ставкою? Відповідно до п.197.15.5 Податкового кодексу України «197.1. Звільняються від оподаткування операції з: 197.1.5. постачання послуг з охорони здоров'я закладами охорони здоров'я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними установами для інвалідів та дітей-інвалідів, що мають ліцензію на постачання таких послуг відповідно до законодавства, крім таких послуг: й) проведення профілактичних щеплень громадянам, які від'їжджають за кордон за викликом, для оздоровлення в зарубіжних лікувальних або санаторних закладах за власним бажанням, а також у туристичні подорожі (крім тих, що від'їжджають на лікування та в службові відрядження);» Отже проведення профілактичних щеплень громадянам, які від’їжджають за кордон не звільняються від оподаткування ПДВ. Що стосується ставки податку, слід зазначити наступне: Відповідно до ст.193 Кодексу «193.1. Ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах: а) 20 відсотків; б) 0 відсотків; в) 7 відсотків по операціях з: постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;» Висновок: В даному випадку, надання послуг з профілактичного щеплення має оподатковуватись за ставкою в 20% Працівник районної податкової адміністрації Мурко зупинив операції ТОВ «Крило» по рахунках у банку протягом 1 кварталу без надання документів, які потрібні для обрахунку суми податків. Але на прохання ТОВ «Крило» АКБ «Мрія» в березні провів деякі розрахункові операції. Керівник податкової адміністрації Петрук наклав штрафну санкцію на голову ТОВ «Крило», а також на головного бухгалтера та керівника АКБ. Проведіть юридичний аналіз ситуації. Підприємство здійснило передплату періодичних бухгалтерських видань через поштове відділення. У видачі податкової накладної пошта відмовила, посилаючись на те, що передплата не обкладається ПДВ. Чи правомірні дії пошти? Відповідь обґрунтуйте. Іванов І.І. протягом 2012 року отримував середньомісячну заробітну плату у розмірі 2900 грн. У звітному році він сплатив за навчання своєї безробітної дочки Іванової Т.І. у професійному училищі 5000. Також у 2012 р. він отримав спадок від бабусі – кошти на банківському рахунку у розмірі 10 тис. грн. Обрахуйте суму податку на доходи фізичних осіб . Визначте на які пільги має право Іванов І.І. у якому розмірі вони будуть надані. Який порядок оплати податку за отримані доходи. Відповідь обґрунтуйте. В Податковому кодексі при визначенні об'єкта оподаткування податком з доходів фізичних осіб відповідно до п. 164.2.12 статті 164 до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються кошти або майно (немайнові активи), отримані платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі згідно із законом, у сумах, визначені обвинувальним вироком суду, незалежно від призначеної ним міри покарання. Чи можна вважати такі кошти доходом у розумінні п. 14.1.56 Податкового кодексу? Дайте правову оцінку вказаному положенню з точки зору їх правомірності і доцільності з огляду на характеристику податку як юридичної конструкції, що має свій склад? Постановою Кабінету Міністрів України було запроваджено платіж за користування вантажними автомобілями і їх проїзд по території міст обласного підпорядкування. Окремою постановою було визначено платників податку, податкові ставки, порядок та механізм справляння тощо. Дайте правову оцінку рішенню Уряду з точки зору його відповідності положенням Конституції України та Податкового кодексу України? Зважаючи на вказані рішення, розкрийте ознаки місцевих податків та зборів та компетенцію місцевих рад у питаннях їхнього встановлення за чинним законодавством України? Чи погоджуєтеся Ви з аргументами, наведеними судами у своїх рішеннях? Які б рекомендації Ви могли надати суб'єктам владних повноважень щодо виправлення констатованих порушень? Студент національного вищого навчального закладу протягом першого семестру 2016/17 навчального року отримував стипендію на банківську картку, яку не використовував (не знімав). Банк щомісячно нараховував проценти на загальний обсяг коштів, що обліковувалися на поточному банківському рахунку. Чи підлягають оподаткуванню нараховані банком проценти? Якщо підлягають, визначте базу оподаткування, ставку податку та платника податку. Закрите акціонерне товариство «Марс» уклало з товариством з обмеженою відповідальністю «Металіст» договір на виготовлення і постачання будівельної продукції на суму 200 тис. грн.. За договором ТОВ «Металіст» зобов’язувалося поставити продукцію у місячний термін. Протягом місяця ТОВ надало половину продукції і зажадало від ЗАТ «Марс» авансу в сумі 100 тис грн. Однак, протягом місяця ТОВ продукцію, що залишилася так і не поставило, заявивши, що не може повернути борг через відсутність грошей на рахунку. На засідання правління ЗАТ було вирішено, що звернення до суду даремне, тому що грошей на рахунку ТОВ «Металіст» немає і звернення за судовим захистом призведе до додаткових витрат. Тому ЗАТ вирішило списати перераховану ТОВ суму як безнадійну заборгованість. Після здачі річного балансу, директор і бухгалтер були викликані до податкової інспекції. Там їм повідомили, про неправильність списання до збитків суми 100тис грн. Чи було порушення чинного законодавства в діях ЗАТ « Марс»? Пенсіонер Герасименко, який отримує пенсію по втраті годувальника, є фізичною особою-підприємцем, що працює самостійно і має загальний розмір доходу(прибутку), отриманого від підприємницької діяльності 400 000 грн. Яка сума єдиного соціального внеску буде ним сплачена в другому кварталі 2017? Підприємство «Пальміра» - суб’єкт малого підприємництва, одержало прибуток в травні 2017 в розмірі 60 000 грн., при цьому було нараховано заробітну плату в розмірі 12 тис грн та надано благодійну допомогу на суму 1 000 грн. Яку суму податку на прибуток підприємств буде ним сплачено? Іванова О.М., державний службовець, мати, яка самостійно виховує 2-х неповнолітніх дітей, має заробітну плату, яка після відрахування ЄСВ становить 5000 грн. Яку суму податку на доходи фізичних осіб буде їй нараховано? Підприємство «Фармак» здійснило роздрібний продаж закуплених ним на суму 300 000 грн товарів і одержало в результаті операцій 500 000 грн в травні. Розрахуйте суму податку на додану вартість з врахуванням податкового кредиту, що виник у нього. __ грн. Громадянка П.Р. має 3 квартири, які здає в оренду. Сукупний річний дохід – 200 000 грн. Вона має 2-х неповнолітніх дітей. Витратила на їх лікування 30 000 грн та на освіту 6 000 грн. Яка сума річного податку на доходи їй буде нарахована? Фізична особа-підприємець, що працює самостійно і перебуває на загальній системі оподаткування має загальний розмір доходу, отриманого від підприємницької діяльності в травні 80 000 грн. Яка сума податку на доходи фізичних осіб буде ним сплачена в травні, якщо на благодійну діяльність ним було сплачено 2000 грн, на оренду офісу 4000, та витрачено на купівлю засобів виробництва 5000 грн? Підприємство розташоване на території Луганської області, в зоні проведення АТО. Протягом останніх 4-х місяців в селищі (за місцем розташування платника податків) двічі змінювалась влада. На сьогодні територія перебуває під контролем українських військових. Платник податків в зв’язку із проведенням бойових дій не мав можливості вчасно виконати свій податковий обов'язок з ПДВ, податку на прибуток інших обов'язкових платежів. Дайте пораду платнику податків, в якому порядку і коли він буде виконувати свій податковий обов'язок. Відповідь обгрунтуйте. Громадянин Н. постійно проживає в Україні та з метою оподаткування вважається резидентом нашої держави. Його батьки емігрували в 2002 р. до Німеччини та є резидентами цієї країни. В 2016 році, після смерті батька, залишився будинок (150 кв.м, вартість 200 тис. євро) та квартира (60 кв.м , вартість 30 тне.євро) в м. Дрезден,. Нерухомість перебувала у спільній власності батька і матері. Громадянин Н. та його мати є спадкоємцями за законом. Як буде оподатковуватись спадщина, отримана громадянином Н. в Німеччині? Під час планової документальної перевірки, що завершилася 12 червня 2016р., на підприємстві працівниками податкової інспекції встановлено факт заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість на суму 3600 грн. в жовтні 2014р. Яка сума податку на додану вартість має бути донарахована підприємству? Які норми чинного законодавства порушені в описаній ситуації? Яка відповідальність може бути застосована за ці порушення? Протягом березня 2018 року громадянин А. отримав за місцем основної роботи компенсацію за перебування у відрядженні 750 грн. Крім того за публікацію статті в журналі редакцією йому було виплачено 550 грн. Чи підпадають під об’єкт оподаткування зазначені доходи. Якщо так, то який порядок їх оподаткування? Відповідь обґрунтуйте. Поясніть порядок оподаткування доходів сім’ї громадянина в квітні, враховуючи, що : 1. батько — науковий співробітник, заробітна плата 15 000 грн. 2. в сім’ї виховують двох дітей 9 і 5 років. 3. дружина навчається в аспірантурі та отримує стипендію 2 300 грн. У заповіті своїм спадкоємцем бабуся назвала свого онука. Спадкоємцю передається рухоме та нерухоме майно загальною вартістю - 150 000 грн. Онук неповнолітній. Йому 6 років. Яка особа має сплатити податок з доходів з вартості успадкованого майна? Відповідь обґрунтуйте. Учень 1 класу має особистий ідентифікаційний номер платника податку. За рахунок власних коштів (500 грн. - подарунок рідних на день народження) він зробив в 2017 році внесок до благодійної організації, що допомагає учасникам АТО. Благодійна організація видала учню довідку про отримання від нього 500 грн. Відповідно до п.п.166.3.2 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України громадяни, які зробили пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям, мають право на пільгу у вигляді податкової знижки. Чи зможе такою пільгою скористатись учень 1 класу? Відповідь обґрунтуйте. Поясніть порядок оподаткування доходів громадянина К., враховуючи, що: Заробітна плата за місяць склала 4500 грн компенсація за перебування у відрядженні в м. Черкаси - 460 грн. громадянин К. - онук загиблого учасника другої світової війни. Відповідь обґрунтуйте. ГУ ДФС у м. Києві проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ "Весна". Наказ начальника ГУ ДФС у м. Києві від 01.09.2017 щодо проведення документальної позапланової перевірки направлено на адресу платника податків 04.09.2017 рекомендованим листом. Перевірка тривала з 05.09.2017 до 08.09.2107 за результатами її проведення складено акт від20.09.2017 який направлено платнику податків 02.10.2017. ТОВ "Весна” не погодилось із результатами проведеної перевірки та порушеннями, зазначеними в акті, та повернуло два екземпляри акту без підписання на адресу контролюючого органу. Лист із актом надійшов на адресу ГУ ДФС у м. Києві 12.10.2017. 02.11.2017 контролюючий орган прийняв податкове повідомлення-рішення та направив його платнику податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Лист отримано платником податку 04.11.2017. Чи правомірні дії ГУ ДФС у м. Києві? Якщо ні - вкажіть, які саме порушення Ви виявили? Чи правомірні дії платника податків? Які можливі подальші дії платника податків? Який порядок та строки узгодження податкового зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні, та наслідки несплати платником податків узгодженого податкового зобов’язання? Податковий борг - джерела погашення, безнадійний податковий борг, строки давності. Розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Громадянин, власник нежилого приміщення, здає його в оренду юридичній особі для зберігання сировини. Хто має сплачувати ПДВ: чи громадянин (власник приміщення), чи юридична особа. Відповідь обгрунтуйте.
Громадянин, власник нежилого приміщення, здає його в оренду юридичній особі для зберігання сировини.
Хто має сплачувати ПДВ: чи громадянин (власник приміщення), чи юридична особа. Відповідь обгрунтуйте.
Акціонерне товариство вирішило створити на базі одного із цехів філіал. Створивши його на підставі рішення загальних зборів акціонерів. У зв’язку із створенням філіалу, йому на баланс було передано окремо визначене майно (основні фонди). Філіал було вирішено зробити окремим платником податку на прибуток підприємств, та як окремого платника податку на додану вартість.
Чи повинен філіал розраховувати амортизацію основних фондів за для зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток? Якщо так, то з якого моменту? Відповідь обґрунтуйте відповідно до норм чинного законодавства.
Надайте обґрунтовану відповідь про економічну обґрунтованість такого рішення для акціонерного товариства в цілому?
Квартира площею 380 кв.м. перебуває у спільній частковій власності батька, матері, та їх повнолітніх доньки та сина. Частики батька та матері становлять 30%, а доньки та сина - по 20%.
Хто є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? Що є базою оподаткування при розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? Яка пільга застосовується при сплаті зазначеного податку? Який порядок обчислення суми податку, яка підлягає сплаті? Який порядок обчислення та яка база оподаткування зазначеного податку були б, якби власником зазначеної квартири був батько одноособово?
У власності гр. Петренка перебуває автомобіль Фольцваген Туарег 2017 року випуску (4.2 внутрішнього згорання, дизель).
Чи є зазначений автомобіль об’єктом оподаткування транспортним податком? Відповідь обґрунтуйте. Який порядок обчислення та сплати податку?
Фізична особа - підприємець Абрамов обрав спрощену систему оподаткування. Кількість найманих працівників становить 8 чол. Обсяг доходу становить 1 340 678 грн. Основний вид діяльності - виробництво та продаж ювелірних виробів з дорогоцінного каміння.
До якої групи єдиного податку належить ФОП? Яка ставка єдиного податку має застосовуватись до цього платника?
Гр. Остапчук звернувся до контролюючого органу із заявою щодо надання йому податкової знижки на суму вартості оплати навчання сина у вищому навчальному закладі та надав оригінали підтведжуючих право на податкову знижку документів.
Чи має право Остапчук на отримання податкової знижки? Які витрати дозволені до включення до податкової знижки? Який порядок отримання податкової знижки ?
Гр. Петрова у спадок від свого діда отримала 1/4частину будинку та земельну ділянку площею 0,17 га.
Який порядок оподаткування ПДФО такого доходу як спадщина? Яка ставка податку? Яка ставка ПФДО має застосовуватися, якщо Петрова постійно проживає у Польщі та є нерезидентом України, а дід був резидентом України?
Релігійна організація, яка зареєстрована у відповідному порядку, здійснювала надання платних культових послуг (хрещення, вінчання, освячення), а також надавала в оренду частину приміщення на платній основі. Чи є така організація платником податку на прибуток? Якщо не є, поясніть чому? Які наслідки недотримання вимог законодавства щодо неприбутковості юридичної особи?
Податок на прибуток. ТОВ «Поля Черкащини» вважає себе сільськогосподарським товаровиробником (дохід від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) період становить 47,5 % загальної суми доходи) та звернулося до контролюючого органу щодо зміни річного податкового (звітного) періоду (початок 1 липня минулого звітного року, закінчення – 30 червня поточного звітного року). Контролюючим органом відмовлено у зміні річного податкового періоду та зазначено, що звітним періодом для такого платника, як ТОВ «Поля Черкащини» має бути квартал, півріччя, 9 місяців та рік. Чи правомірні дії контролюючого органу? Чи можемо вважати ТОВ «Поля Черкащини» сільськогосподарським товаровиробником? У яких випадках для ТОВ «Поля Черкащини» може встановлюватися річний податковий (звітний) період?
Податок на прибуток. Громадська організація інвалідів заснувала підприємство, основною діяльністю якого є продаж товарів у магазинах роздрібної торгівлі (крім підакцизних товарів). У яких випадках прибуток зазначеного підприємства звільняється від оподаткування? Які правові наслідки можуть настати для підприємства у разі порушення вимог щодо цільового використання вивільнених від оподаткування коштів?
ПДВ Контролюючим органом на адресу ТОВ «Промінь» направлено лист-вимогу щодо необхідності обов’язкової реєстрації як платника податку на додану вартість. ТОВ «Промінь» є платником єдиного податку третьої групи. Чи правомірні дії контролюючого органу? У яких випадках реєстрація платника ПДВ є обов’язковою, а в яких – добровільною? У яких випадках може бути здійснено анулювання реєстрації платника податку?
Податок на додану вартість. Гр. Петренко замовив через інтернет-сайт магазину, що розташований у США, одяг для особистого використання. Загальна вартість становить 256 доларів США. Доставку на територію України здійснила міжнародна поштова організація. Чи підлягає оподаткуванню податком на додану вартість зазначена операція? Якщо підлягає, то за якою ставкою здійснюється оподаткування зазначеної операції?
Податок на додану вартість ТОВ «Життя» зареєстроване платником податку на додану вартість у встановленому законом порядку. З дотриманням вимог Податкового кодексу зареєстровано податкову накладну, подано податкову звітність. Під час розрахунку суми податку, що підлягає сплаті до Державного бюджету України, встановлено, що сума податку має від’ємне значення. Яким чином визначається сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до Державного бюджету України? У разі від’ємного значення суми податку – які можливі варіанти зарахування зазначеної суми?
Акцизний податок ТОВ «Ґрін енерджі» є виробником електричної енергії з відновлювальних джерел енергії, а саме: з використання енергії сонця, та реалізує вироблену електричну енергію споживачам. Чи є ТОВ «Ґрін енерджі» платником акцизного податку? Чи є об’єктом оподаткування електрична енергія, вироблена з відновлювальних джерел енергетики?
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Квартира площею 380 кв.м. перебуває у спільній частковій власності батька, матері, та їх повнолітніх доньки та сина. Частики батька та матері становлять 30%, а доньки та сина – по 20%. Хто є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? Що є базою оподаткування при розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки? Яка пільга застосовується при сплаті зазначеного податку? Який порядок обчислення суми податку, яка підлягає сплаті? Який порядок обчислення та яка база оподаткування зазначеного податку були б, якби власником зазначеної квартири був батько одноособово?
Транспортний податок У власності гр. Петренка перебуває автомобіль Volkswagen Touareg 2017 року випуску (4.2 внутрішнього згорання, дизель). Чи є зазначений автомобіль об’єктом оподаткування транспортним податком? Відповідь обґрунтуйте. Який порядок обчислення та сплати податку?
Єдиний податок Фізична особа – підприємець Абрамов обрав спрощену систему оподаткування. Кількість найманих працівників становить 8 чол. Обсяг доходу становить 1 340 678 грн. Основний вид діяльності – виробництво та продаж ювелірних виробів з дорогоцінного каміння. До якої групи єдиного податку належить ФОП? Яка ставка єдиного податку має застосовуватись до цього платника?
Гр. Остапчук звернувся до контролюючого органу із заявою щодо надання йому податкової знижки на суму вартості оплати навчання сина у вищому навчальному закладі та надав оригінали підтведжуючих право на податкову знижку документів. Чи має право Остапчук на отримання податкової знижки? Які витрати дозволені до включення до податкової знижки? Який порядок отримання податкової знижки?
Визначити величину ПДВ, який підлягає сплаті в бюджет, або величину бюджетного відшкодування за таких умов:
1) відвантажено продукції за контрактом № 1 на суму 5000 грн. (у т. ч. ПДВ) з оплатою у звітному періоді;
2) перераховано постачальнику за одержану у звітному кварталі продукцію - 1200 грн. (у т. ч. ПДВ);
3) одержано передоплату за експортним контрактом - 7000 грн.;
4) відвантажено продукції за бартерним контрактом на суму 200 тис. грн. зустрічна поставка у звітному кварталі - 180 тис. грн.
Суб'єкт підприємницької діяльності, що зареєстрований як платник податку на додану вартість в звітному періоді має наступні показники діяльності:
- виробляється та реалізується споживачам продукція трьох видів:
вид А - звільнена від оподаткування ПДВ;
вид Б - спрямовується на експорт
вид В - не має особливих умов щодо оподаткування та реалізується на загальних підставах;
- закуплено сировини та матеріалів для виробництва продукції трьох видів на суму 350000 грн. (без урахування ПДВ); надходження сировини та сплата ПДВ підтверджена відповідними податковими накладними;
- 10 % сировини пішло на виробництво продукції виду А, 10 % - на виробництво продукції виду Б, решта - на виробництво продукції виду В;
- обсяг реалізації готової продукції (без урахування ПДВ) становить: по продукції виду А - 135000 грн., по продукції виду Б - 640000 грн., по продукції виду В - 375000 грн.
Визначити:
1. Суми, що можуть бути віднесені платником податку до складу податкового кредиту з ПДВ.
2. Суми, що відносяться платником до складу податкового зобов'язання з ПДВ.
3. Суму податкового окладу з ПДВ (сальдо розрахунків з бюджетом).
4. Суми грошових коштів, що будуть сплачені підприємством-постачальником та одержані підприємством від споживачів в процесі проміжного споживання, виробництва та реалізації продукції.
Робітникові колективного підприємства "Фея" бухгалтерією було нараховано у звітному місяці 520 грн. 20 коп. заробітку.
Визначити розмір всіх утримань із заробітної плати, передбачених законодавством, а також розмір заробітку до виплати.
Товариство "Книга" займається такою діяльністю:
(1) вироблення і розповсюдження вироблених в Україні дитячих книжок українською мовою;
(2) виготовлення паперу і картону для виготовлення книжкової продукції;
(3) продаж учнівських зошитів;
(4) друк і розповсюдження монографій, підручників і навчальних посібників вітчизняного виробництва.
Запитання:
Як оподатковуються ПДВ всі зазначені операції?
Підприємство - центр розвитку дитячого мистецтва - зареєстроване в якості платника ПДВ, здійснює свою діяльність за рахунок безповоротності благодійної фінансової допомоги та спонсорської допомоги.
Чи повинне підприємство, отримуючи спонсорську допомогу, платити ПДВ в бюджет?
Науково-дослідний інститут є землекористувачем і здає в тимчасове користування (оренду) приватному підприємцю частину своїх споруд. Хто в даному випадку є платником земельного податку, і хто користується пільгою по його сплаті.
Визначити розмір акцизного збору, сплачуваного фабрикою при виробництві підакцизної продукції, якщо відомо, що собівартість такої продукції складає 7458620 грн., рівень рентабельності - 25 %, а ставка акцизного збору - 15 %.
Comments