top of page
Фото автораАндрей Стеценко

Задачі з кримінального виконавчого права

Засуджений Павло, який відбував покарання у виді позбавлення волі у виправній колонії мінімального рівня безпеки з загальними умовами тримання, попросив дозволу адміністрації виправної колонії на короткочасний виїзд за межі колонії у зв’язку з тим, що мало відбутися судове засідання щодо розірвання шлюбу з його дружиною, де мало розглядатися питання про поділ майна подружжя, визначення місця проживання їх малолітньої дитини. Начальник колонії повідомив Павлові про те, що немає можливості доставити його в суд для участі в судовому засіданні, а короткочасні виїзди для засуджених у зв’язку з необхідністю участі в судовому засіданні для засуджених не передбачені кримінально- виконавчим законодавством. Чи правомірні дії начальника установи відповідно до чинного КВК України?


Громадянин М. вперше засуджений за вчинення злочину, передбаченого ст. 257 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк п’ять років з повною конфіскацією майна. В якій установі М. буде відбувати основне покарання? В який орган (установу) суд повинен направити передбачені законодавством документи для виконання покарання у виді конфіскації майна? б) Громадянин К. вироком суду за злочин, передбачений ч.1 ст. 307 КК України, засуджений до покарання у виді позбавлення волі на строк чотири роки і звільнений від відбування покарання з випробуванням, з покладенням на нього обов’язків повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з’являтися для реєстрації. У який орган суд повинен направити копію вироку з розпорядженням про його виконання для здійснення контролю за поведінкою засудженого? Виконання покарань, не пов’язаних з ізоляцією Методичні рекомендації

Вироком Личаківського районного суду м. Львова від 6 червня 2008 року Онищук був засуджений за злочин, передбачений ст. 257 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк сім років з повною конфіскацією майна. Вирок суду був оскаржений в апеляційному порядку і ухвалою апеляційного суду від 3 жовтня 2007 року залишений без змін. Після повернення справи з апеляційної інстанції 5 жовтня 2007 року, 7 жовтня суд надіслав копію вироку, виконавчий лист до відділу державної виконавчої служби Личаківського районного управління юстиції м. Львова - за місцезнаходженням квартири, що належала на праві власності засудженому, - у Личаківському районі.

Під час виконання вироку в процесі виконавчого провадження, державним виконавцем було встановлено, що стосовно засудженого у відділі ДВС Личаківського районного управління юстиції м. Львова перебувають на виконанні виконавчі документи щодо стягнення з Онищука коштів на відшкодування заподіяної ним майнової шкоди; квартира засудженого перебувала під заставою комерційного банку; крім кваритири у власності засудженого були автомобіль, кошти на рахунку в банку. Проаналізуйте, чи суд направив копію вироку і виконавчий лист за належним місцем виконання вироку. Чи може бути звернене стягнення на зазначене вище майно засудженого на виконання вироку в частині конфіскації майна?


Андрійченко вироком суду засуджений до покарання у виді арешту на строк 5 місяців, направлений для відбування покарання у слідчий ізолятор за місцем його проживання. Під час відбування покарання Андрійченко побажав відправити лист на ім’я прокурора, а також попросив надати йому побачення з захисником. Адміністрація установи, отримавши лист від засудженого, переглянула його і в той самий день повернула засудженому, зазначивши, що не може цей лист надіслати адресату, оскільки в останньому засуджений вживає ненормативну лексику, деякі його висловлювання є некоректними і неетичними. Прохання надати засудженому побачення з захисником адміністрація слідчого ізолятора задовольнила. Проаналізуйте, чи дотримано в даній ситуації норм, Неповнолітній К. засуджений вироком суду за розбій до покарання у виді позбавлення волі на строк п’ять років. Під час відбування покарання у виховній колонії, він змушений дотримуватися правил внутрішнього розпорядку, режиму ізоляції, жити в умовах постійного нагляду за ним, зобов’язаний виконувати покладені на нього обов’язки, що випливають з режиму у колонії, в тому числі носити одяг єдиного зразка. К має право одержувати визначену на місяць кількість побачень, витрачати визначену суму грошей. Засудженому К. в колонії надаються безоплатно харчування, одяг, взуття, білизна і комунально-побутові послуги. Адміністрація колонії зобов’язана виконувати необхідні медичні вимоги, що забезпечують охорону здоров’я засудженого, організовує його загальноосвітнє навчання. Відповідно до чинного кримінально-виконавчого законодавства, що в описаній ситуації є підставою виконання і відбування покарання? Що з наведених положень охоплюється поняттям «виконання», а що - «відбування» покарання?


Громадянин А., за професією маляр, засуджений до покарання у виді арешту, кілька разів залучався до ремонтних робіт у СІЗО, де він відбував покарання. За допомогу у ремонті як заохочення, начальник СІЗО дозволив йому два побачення з родичами і збільшення щоденної прогулянки на годину. Чи відповідають чинному законодавству такі дії начальника СІЗО? Ознайомтеся зі змістом статей 51, 54 Кримінально-виконавчого кодексу України. В якому обсязі виконання і відбування покарання регулюється нормами кримінально-виконавчого права? У чому полягає імперативний метод правового регулювання кримінально- виконавчого права?


Громадянин М. вперше засуджений за вчинення злочину, передбаченого ст. 257 КК України, до покарання у виді позбавлення волі на строк п’ять років з повною конфіскацією майна. В якій установі М. буде відбувати основне покарання? В який орган (установу) суд повинен направити копію вироку та інші документи у встановленому законом порядку для виконання покарання у виді конфіскації майна? 5. Громадянин А. за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини (аліментів) (ч.1 ст. 164 КК України) засуджений за вироком суду до покарання у виді громадських робіт на строк 100 годин. В який орган суд повинен направити копію вироку і розпорядження про його виконання?

6. Громадянин В. за вчинення хуліганських дій (ч.1 ст. 296 КК України) засуджений вироком суду до покарання у виді арешту на строк три місяці. В якій установі він повинен відбувати покарання? Варіант: громадянин В. є військовослужбовцем Збройних Сил України. 7. Громадянин Р., неповнолітній, засуджений вперше до покарання у виді позбавлення волі на строк сім років за умисне вбивство (ч.1 ст. 115 КК України). В якій установі він повинен відбувати покарання?

Кіндрат засуджений вироком суду від 16 липня 2008 року до основного покарання у виді штрафу в розмірі 3 400 грн. У встановлений законодавством строк в добровільному порядку засуджений штраф н Вироком Франківського районного суду м. Львова від 6 червня 2008 року Леоненко засуджений до покарання у виді виправних робіт на строк 10 місяців за злочин, передбачений ч. 1 ст. 162 КК України. На час засудження Леоненко працював на підприємстві, що знаходилося на території Шевченківського району м. Львова, проживав на території Франківського району м. Львова. 24 липня 2008 року суд направив копію вироку і розпорядження про його виконання в Франківський районний підрозділ Франківського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань. 28 липня працівник кримінально- виконавчої інспекції поставив засудженого на облік і направив директору підприємства, де працював засуджений, копію вироку і повідомлення про щомісячне відрахування визначеної судом частини заробітної плати у розмірі 20% від суми заробітку і перерахування утриманої суми в дохід держави. Зазначене повідомлення було отримане директором підприємства 15 липня. Відрахування в дохід держави із заробітку засудженого почалися з 1 серпня 2008 року. У період до 1 по 24 вересня засуджений перебував у щорічній основній відпустці; з 1 по 25 жовтня він не працював у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, що підтверджено листком непрацездатності. Проаналізуйте, чи дотримано кримінально-виконавчою інспекцією, директором підприємства вимог законодавства, що регулює приведення вироку до виконання. Чи враховуватиметься час перебування засудженого в щорічній основній відпустці, час, коли він не працював у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, у строк відбування покарання? Чи враховуватиметься час відбування засудженим покарання у загальний стаж роботи?

Вироком суду від 1 вересня 2006 року Сидір засуджений до покарання у виді виправних робіт строком два роки. У процесі виконання покарання кримінально-виконавчою інспекцією було встановлено дні явки засудженого на реєстрацію у кримінально-виконавчу інспекцію. Засуджений двічі поспіль не з’явився на реєстрацію у встановлені дні. Через тиждень після останньої неявки Сидір з’явився у кримінально-виконавчу інспекцію і представив медичну довідку, де підверджувалося, що він у зазначені дні був хворий. Крім того, Сидір повідомив, що має намір звільнятися з роботи за власним бажанням, оскільки його не влаштовують умови праці і попросив працівника кримінальної-виконавчої інспекції дати йому дозвіл на звільнення з роботи за власним бажанням. Проаналізуйте, чи дотримано в даному випадку засудженим норм, що регулюють порядок відбування покарання у виді виправних робіт. Чи може в даному випадку працівник кримінально-виконавчої інспекції дати засудженому дозвіл на звільнення з роботи?

Вироком суду від 3 липня 2007 року військовослужбовець Збройних Сил Денис, який перебував у військовому званні майора на посаді начальника штабу батальйона, був засуджений до покарання у виді службових обмежень для військовослужбовців строком на один рік з відрахуванням 15% суми його грошового забезпечення в дохід держави. 24 липня 2007 року командир військової частини, де проходив військову службу Денис, отримав копію вироку суду і розпорядження про його виконання і 26 липня видав відповідний наказ, що був оголошений по військовій частині і доведений до відома засудженого військовослужбовця, а також письмово повідомив суд про прийняття вироку до виконання. Протягом часу відбування покарання Денис залишився у військовому званні майора і перебував на штатній посаді начальника штабу батальйона, що відповідала військовому званню майора; з його заробітку здійснювалися відрахування у розмірі, визначеному вироком суду. З 1 січня 2008 року його було переведено на штатну посаду начальника служби бригади, що також відповідала військовому званню майора, з окладом, вищим на 100 грн. Чи дотримано у даному випадку законодавства, що регулює порядок виконання покарання у виді службових обмежень для військовослужбовців? Черненко засуджений до покарання у виді обмеження волі на строк три роки. Під час виконання покарання Черненкові було доручено виконувати роботу вантажника на підприємстві виправного центру. Засуджений звернувся до адміністрації виправного центру з проханням перевести його на іншу роботу, оскільки напередодні він переніс хірургічну операцію і йому згідно з рекомендаціями лікарів, тимчасово протипоказана робота, пов’язана з підійманням вантажів. Адміністрація виправного центру відмовила Черненкові у проханні перевести його на іншу роботу, оскільки, як зазначив заступник начальника виправного центру, на підприємстві виправного центру на сьогодні немає такої можливості. Проаналізуйте ситуацію, чи дотримано в даному випадку норм кримінально-виконавчого законодавства адміністрацією виправного центру?

Військовослужбовець строкової служби Нестеренко, який відбував покарання у виді тримання в дисциплінарному батальйоні, влаштував бійку з двома іншими засудженими. За це командир дисциплінарної роти застосував до Нестеренка дисциплінарне стягнення у виді арешту з триманням на гауптвахті на строк 10 діб. До цього Нестеренко не допускав порушень режиму відбування покарання. Під час перебування на гауптвахті засуджений звернувся до сержанта підрозділу охорони дисциплінарної роти з проханням надати йому короткострокове побачення, оскільки він ще не використав своє право на короткострокове побачення протягом місяця відбування покарання, а місяць вже закінчується. У відповідь на це сержант повідомив, що він не може задовольнити прохання Нестеренка, оскільки до останнього застосовано арешт і на період застосування стягнення у виді арешту засуджений не може отримувати побачень. На це Нестеренко заявив, що буде скаржитися у прокуратуру про порушення його прав. Чи підлягатиме у даному випадку скарга Н. задоволенню? Чи дотримано в даному випадку передбачених законодавством підстав і порядку застосування до засудженого заходів стягнення?

Під час провадження у кримінальній справі за обвинуваченням громадянина Вакули у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 ст. 122 Кримінального кодексу України, до нього було застосовано запобіжний захід у виді взяття під варту. Вироком суду Вакулу було засуджено вперше до покарання у виді позбавлення волі на строк три роки за вчинення злочину, передбаченого частиною другою статті 122 КК України. Після постановлення вироку за рішенням начальника слідчого ізолятора, де Вакула тримався під вартою, його на час відбування покарання у виді позбавлення волі було залишено в СІЗО для роботи з господарського обслуговування. Вакула заявив працівникам СІЗО, які повідомили йому про цей наказ, про те, що він категорично проти залишення його в СІЗО і заявив, що через свого захисника буде оскаржувати відповідне рішення в прокуратуру. Чи підлягатиме в даному випадку скарга задоволенню? Який порядок залишення в слідчому ізоляторі осіб, засуджених до позбавлення волі, для роботи з господарського обслуговування? Засуджений Д. під час відбування покарання у виді позбавлення волі у виправній колонії середнього рівня безпеки, звернувся до адміністрації колонії з проханням перевести його в іншу колонію, оскільки у даній установі, за його словами, є загроза для його життя з боку інших засуджених, - на його життя вже двічі протягом тижня було здійснено замах. На це заступник начальника колонії у той же день повідомив Д. про те, що працівники виправної колонії здійснюють нагляд за засудженими і жодних порушень режиму не спостерігалося, а тим більше про замах на життя стало б відомо раніше. Крім того, як зазначив заступник начальника колонії, згідно з чинним законодавством засуджений до позбавлення волі відбуває весь строк покарання в одній виправній колонії. Дайте правову оцінку розглядуваній ситуації. Чи має право засуджений на переведення з однієї виправної колонії до іншої? Чи правомірні дії адміністрації колонії?

Кіндрат засуджений вироком суду від 16 липня 2008 року до основного покарання у виді штрафу в розмірі 3 400 грн. У встановлений законодавством строк в добровільному порядку засуджений штраф не сплатив. 28 серпня 2008 року суд призначив сплату засудженим штрафу у розстрочку - сплачувати по по 200 грн. щомісяця до 10 числа по січень 2010 року. Станом на 11 листопада 2008 року Кіндрат не вніс жодного внеску щодо сплати штрафу. Як в даному випадку повинен діяти суд відповідно до чинного законодавства? Який строк добровільної сплати штрафу засудженим передбачений чинним законодавством України?

Вироком Личаківського районного суду м. Львова від 6 червня 2008 року Онищук був засуджений за злочин, передбачений ст. 257 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк сім років з повною конфіскацією майна. Вирок суду був оскаржений в апеляційному порядку і ухвалою апеляційного суду від 3 жовтня 2007 року залишений без змін. Після повернення справи з апеляційної інстанції 5 жовтня 2007 року, 7 жовтня суд надіслав копію вироку, виконавчий лист до відділу державної виконавчої служби Личаківського районного управління юстиції м. Львова - за місцезнаходженням квартири, що належала на праві власності засудженому, - у Личаківському районі. Під час виконання вироку в процесі виконавчого провадження, державним виконавцем було встановлено, що стосовно засудженого у відділі ДВС Личаківського районного управління юстиції м. Львова перебувають на виконанні виконавчі документи щодо стягнення з Онищука коштів на відшкодування заподіяної ним майнової шкоди; квартира засудженого перебувала під заставою комерційного банку; крім кваритири у власності засудженого були автомобіль, кошти на рахунку в банку. Проаналізуйте, чи суд направив копію вироку і виконавчий лист за належним місцем виконання вироку. Чи може бути звернене стягнення на зазначене вище майно засудженого на виконання вироку в частині конфіскації майна?

Андрієнко - військовослужбовець Збройних Сил України у військовому званні майора, засуджений вироком суду від 5 березня 2008 року за злочин, передбачений ч. 2 ст. 410 Кримінального кодексу України, до покарання у виді позбавлення волі на строк 6 років з позбавленням військового звання. Суд направив копію вироку, розпорядження про його виконання у військовий комісаріат за місцем проживання Андраєнка. З військового комісаріату, куди було направлено зазначені документи, ніяких відомостей про виконання вироку не надійшло. Варіант: копію вироку було направлено командувачу Західного оперативного командування, який присвоїв Андрієнкові це військове звання. Чи направлено копію вироку належному органу (посадовій особі), на яку за законом покладено виконання вироку? Які обов’язки цього органу (посадовоїособи у зв ’язку з виконанням цього виду покарання?

Рясний, лейтенант міліції, який працював слідчим у районному відділі внутрішніх справ, вироком районного суду від 12 липня 2008 р. засуджений до покарання у виді позбавлення права обіймати посади в системі правоохоронних органів на строк три роки, яке призначене як основне покарання. 1 серпня 2008 року суд направив копію вироку і розпорядження про його виконання у підрозділ відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державного департаменту України з питань виконання покарань за місцем проживання засудженого. 2 серпня працівник інспекції поставив засудженого на облік і викликав його до підрозділу. 4 серпня засуджений з’явився за викликом, йому було роз’яснено порядок і умови відбування покарання, правові наслідки у разі порушення вимог вироку та ухилення від відбування покарання. 11 серпня інспектор направив повідомлення та копію вироку суду в Г оловне управління МВС України у Львівській області. Через два тижні до підрозділу кримінально-виконавчої інспекції надійшов лист з управління кадрового забезпечення ГУ МВС, надісланий 23 серпня 2008 року, де зазначалося про те, що Рясний 4 серпня, тобто напередодні отримання зазначених документів з інспекції, був звільнений з роб Вироком Франківського районного суду м. Львова від 6 червня 2008 року Леоненко засуджений до покарання у виді виправних робіт на строк 10 місяців за злочин, передбачений ч. 1 ст. 162 КК України. На час засудження Леоненко працював на підприємстві, що знаходилося на території Шевченківського району м. Львова, проживав на території Франківського району м. Львова. 24 липня 2008 року суд направив копію вироку і розпорядження про його виконання в Франківський районний підрозділ Франківського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань. 28 липня працівник кримінально- виконавчої інспекції поставив засудженого на облік і направив директору підприємства, де працював засуджений, копію вироку і повідомлення про щомісячне відрахування визначеної судом частини заробітної плати у розмірі 20% від суми заробітку і перерахування утриманої суми в дохід держави. Зазначене повідомлення було отримане директором підприємства 15 липня. Відрахування в дохід держави із заробітку засудженого почалися з 1 серпня 2008 року. У період до 1 по 24 вересня засуджений перебував у щорічній основній відпустці; з 1 по 25 жовтня він не працював у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, що підтверджено листком непрацездатності. Проаналізуйте, чи дотримано кримінально-виконавчою інспекцією, директором підприємства вимог законодавства, що регулює приведення вироку до виконання. Чи враховуватиметься час перебування засудженого в щорічній основній відпустці, час, коли він не працював у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, у строк відбування покарання? Чи враховуватиметься час відбування засудженим покарання у загальний стаж роботи?

Вироком суду від 1 вересня 2006 року Сидір засуджений до покарання у виді виправних робіт строком два роки. У процесі виконання покарання кримінально-виконавчою інспекцією було встановлено дні явки засудженого на реєстрацію у кримінально-виконавчу інспекцію. Засуджений двічі поспіль не з’явився на реєстрацію у встановлені дні. Через тиждень після останньої неявки Сидір з’явився у кримінально-виконавчу інспекцію і представив медичну довідку, де підверджувалося, що він у зазначені дні був хворий. Крім того, Сидір повідомив, що має намір звільнятися з роботи за власним бажанням, оскільки його не влаштовують умови праці і попросив працівника кримінальної-виконавчої інспекції дати йому дозвіл на звільнення з роботи за власним бажанням. Проаналізуйте, чи дотримано в даному випадку засудженим норм, що регулюють порядок відбування покарання у виді виправних робіт. Чи може в даному випадку працівник кримінально-виконавчої інспекції дати засудженому дозвіл на звільнення з роботи?

Вироком суду від 3 липня 2007 року військовослужбовець Збройних Сил Денис, який перебував у військовому званні майора на посаді начальника штабу батальйона, був засуджений до покарання у виді службових обмежень для військовослужбовців строком на один рік з відрахуванням 15% суми його грошового забезпечення в дохід держави. 24 липня 2007 року командир військової частини, де проходив військову службу Денис, отримав копію вироку суду і розпорядження про його виконання і 26 липня видав відповідний наказ, що був оголошений по військовій частині і доведений до відома засудженого військовослужбовця, а також письмово повідомив суд про прийняття вироку до виконання. Протягом часу відбування покарання Денис залишився у військовому званні майора і перебував на штатній посаді начальника штабу батальйона, що відповідала військовому званню майора; з його заробітку здійснювалися відрахування у розмірі, визначеному вироком суду. З 1 січня 2008 року його було переведено на штатну посаду начальника служби бригади, що також відповідала військовому званню майора, з окладом, вищим на 100 грн. Чи дотримано у даному випадку законодавства, що регулює порядок виконання покарання у виді службових обмежень для військовослужбовців? Неповнолітній К. засуджений вироком суду за розбій до покарання у виді позбавлення волі на строк п’ять років. Під час відбування покарання у виховній колонії, він змушений дотримуватися правил внутрішнього розпорядку, режиму ізоляції, жити в умовах постійного нагляду за ним, зобов’язаний виконувати покладені на нього обов’язки, що випливають з режиму у колонії, в тому числі носити одяг єдиного зразка. К має право одержувати визначену на місяць кількість побачень, витрачати визначену суму грошей. Засудженому К. в колонії надаються безоплатно харчування, одяг, взуття, білизна і комунально-побутові послуги. Адміністрація колонії зобов’язана виконувати необхідні медичні вимоги, що забезпечують охорону здоров’я засудженого, організовує його загальноосвітнє навчання. Відповідно до чинного кримінально-виконавчого законодавства, що в описаній ситуації є підставою виконання і відбування покарання? Що з наведених положень охоплюється поняттям «виконання», а що - «відбування» покарання?

Громадянин А., за професією маляр, засуджений до покарання у виді арешту, кілька разів залучався до ремонтних робіт у СІЗО, де він відбував покарання. За допомогу у ремонті як заохочення, начальник СІЗО дозволив йому два побачення з родичами і збільшення щоденної прогулянки на годину. Чи відповідають чинному законодавству такі дії начальника СІЗО? Ознайомтеся зі змістом статей 51, 54 Кримінально-виконавчого кодексу України. В якому обсязі виконання і відбування покарання регулюється нормами кримінально-виконавчого права? У чому полягає імперативний метод правового регулювання кримінально- виконавчого права?

Нормами якої галузі права регулюються такі правовідносини: A. Направлення судом копії обвинувального вироку, що набрав законної сили, яким особу засуджено до покарання у виді громадських робіт, разом із розпорядженням про виконання вироку, до кримінально-виконавчої інспекції за місцем проживання засудженого. Б. Порядок розгляду судом за місцем відбування засудженим покарання питання про умовно-дострокове звільнення засудженого від відбування покарання. B. Регулювання тривалості робочого часу, охорони праці засуджених до покарання у виді позбавлення волі. Г. Організація і проведення соціально-виховної роботи з засудженими до покарання у виді позбавлення волі на певний строк. Д.. Порядок просування по службі осіб начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України. Е. Виконання Державною виконавчою службою покарання у виді конфіскації майна.

Громадянин М. вперше засуджений за вчинення злочину, передбаченого ст. 257 КК України, до покарання у виді позбавлення волі на строк п’ять років з повною конфіскацією майна. В якій установі М. буде відбувати основне покарання? В який орган (установу) суд повинен направити копію вироку та інші документи у встановленому законом порядку для виконання покарання у виді конфіскації майна?

Громадянин А. за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дитини (аліментів) (ч.1 ст. 164 КК України) засуджений за вироком суду до покарання у виді громадських робіт на строк 100 годин. В який орган суд повинен направити копію вироку і розпорядження про його виконання?

Громадянин В. за вчинення хуліганських дій (ч.1 ст. 296 КК України) засуджений вироком суду до покарання у виді арешту на строк три місяці. В якій установі він повинен відбувати покарання? Варіант: громадянин В. є військовослужбовцем Збройних Сил України. 7. Громадянин Р., неповнолітній, засуджений вперше до покарання у виді позбавлення волі на строк сім років за умисне вбивство (ч.1 ст. 115 КК України). В якій установі він повинен відбувати покарання? К., що засуджений до обмеження волі до трьох років за ст.246 КК України і відбуває покарання в одному з виправних центрів, звернувся з проханням до адміністрації центру дозволити йому проживання разом з дружиною в їх власному домі, що знаходиться на відстані 7 км від виправного центру, мотивуючи своє прохання тим, що вже більше 15 років вони знаходяться у фактичних шлюбних відносинах, мають спільних неповнолітніх дітей. Дайте правову оцінку ситуації, що склалася і запропонуйте відповідь адміністрації виправного центру.

К., що засуджений до обмеження волі до трьох років за ст.246 КК України і відбуває покарання в одному з виправних центрів, звернувся з проханням до адміністрації центру дозволити йому проживання разом з дружиною в їх власному домі, що знаходиться на відстані 7 км від виправного центру, мотивуючи своє прохання тим, що вже більше 15 років вони знаходяться у фактичних шлюбних відносинах, мають спільних неповнолітніх дітей. Дайте правову оцінку ситуації, що склалася і запропонуйте відповідь адміністрації виправного центру. Н., що відбував покарання за ч.2 ст.361 КК України звернувся до адміністрації колонії з проханням надати йому інформацію про порядок роботи, програмне забезпечення і технічні характеристики аудіовізуальних і електронних засобів охорони й нагляду. Яка має бути відповідь адміністрації колонії. Р. було засуджено до штрафу в розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У місячний термін після набрання вироком законної сили штраф засудженим так і не було сплачено. В зв’зку з цим засудженого було притягнуто до кримінальної відповідальності відповідно до статті 389 Кримінального кодексу України. Чи законно порушено кримінальну справу? Місцевим судом С. засуджений за ч. 2 ст. 286 КК України до восьми років позбавлення волі. Комісією з питань розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі (надалі - Комісією), він був направлений до виправної колонії мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання. Один з членів Комісії не погодився з таким ;рішенням на підставі того, що згідно зі ст. 12 КК України цей злочин є тяжким. Дайте правову оцінку названій ситуації і визначте С. рівень безпеки виправної колонії, мотивуючи своє рішення. Під час відбування покарання у виді виправних робіт засуджений М. у результаті нещасного випадку став інвалідом 1 групи. Кримінально-виконавча інспекція порушила перед судом клопотання про заміну засудженому шестимісячного строку виправних робіт, що він не відбув, штрафом. На підставі якої правової норми і яке рішення повинен прийняти суд? Засуджений К., який відбував покарання у виправній колонії середнього рівня безпеки звернувся зі скаргою до прокурора на дії начальника виправної колонії, який не дозволив йому короткочасний виїзд за межі місця позбавлення волі у зв’язку зі смертю матері. Чи обґрунтована скарга засудженого?







513 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page